Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s USB

Zdravím,koupil sem si před měsícem novou základní desku od asus z170 + procesor + paměti a občas se mi stává že nefunguje na zadním panelu 2 konektory USB 3.1. Jde pouze napětí. Mám tam připojený externí disk a občas prostě ho počítač vůbec nevidí. Pomůže jen restart pc. Ovladače USB a chipsetu mám nejnovější stáhnutý z internetu. V biosu když kouknu na nastavení USB tak je tam všude UNABLE. Nevím už čím by to bylo

teďka sem třeba zjistil, že v ovládacích panelech v možnosti napájení v pokročilém nastavení je u nastavení USB pod tím je napsáno "nastavení volitelného pozastavení zařízení USB" a je to nastaveno na "Povoleno" nemůže to třeba dělat tohle?