Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 2500

Zdravím. Zajímalo by mě, jestli se dá tento procesor stále řadit mezi ty výkonnější. A dala by se na něm založit gaming sestava. Koukal jsem, že by nemusel moc zahálet oproti i5 4460. Díky za reakce

# I nekteré CPUs typu <i3> nevejsí generace (nekteré jen klame jeho oznacení i3, kde ho nekterí hned povazují za kancelársky) , dokázou podat stejny, nebo i lepsí vykon jako uvedené i5 2500 / na SINGLE-CORE, jsou na stejné urovni jako I5s, kde jejich vyhoda bude lepsí dostupnost základních desek, tak jak jejich osazení :-)
• U <i5 2500> jde li o "K", ma docela i dobry potencionál OC, coz se muze také hodit.
• Osobne jsem názoru, ze Sandy Bridge se Intelu opravdu povedl.

Jen CPU. Na hry asi kašlu, léto je na cestě a dal bych to přítelkyni. Už jí nějak nestačí starý pc. Napadlo mě tedy koupit tu desku, např www.czc.cz, do toho 4gb nebo 8gb ram, nějaké SSD teda pokud se to vyplatí na SATA 3gb/s, zdroj třeba 350w, pak jen mechaniku, nějakou case nějaký chladič a měl bych pro přítelkyni pc na učení a kraviny za 5tis, možná míň. Jen možná absence USB 3.0 zamrzí, ale dá se bez toho žít. Co myslíte ?

pokud nevadí že je deska micro ATX, tak proč ne ssd= citelné zrychlení běhu OS a aplikací na něm nainstalovaných. jako domácí PC bych si i5 + ssd nechal líbit. Věřím že tím uděláš přítelkyni radost. stačí dle mého na surfování + základní práce s office i 4gb ram. 8GB ram nic nezkazíš pak už jen bude stačit pořídit grafiku i když tu k 350w zdroji budeš muset vybírat pečlivěji a můžete si na tom i poměrně kvalitně zahrát.

Ano, pak jsem dodal, že kašlu a udělal bych z toho pc pro přítelkyni která se nervuje u starého core2duo. Pc bude používat na učení, čumění na seriály/filmy, fb a maximálně si vyretušuje svoje fotky. A v čem je to vše mizerné ? SSD disk ocení a je jí jedno jestli tam bude mít kapacitu 1T nebo 120gb. Deska možná mizerná je, ale jinou asi moc neseženu. Slabý zdroj ? Jakože na 95W proc, SSD, 8gb ram, mechaniku, myš, klávesnic a externí HDD nebude stačit ? Upgrade nulový beru, ale pokud jí to vydrží 3 roky bude to akorát :)

Do 100kč. Vykoupil bych "vyřazený" pc fabriky. Jelikož počítače mají starý HW, nechal bych si jen procesor. Na desce je vylomený VGA konektor a navíc se teď kupujou nějaké sestavy Lenova s i3, takže oprava nějak neprošla.

Ono záleží na tom, jaký je současný stav. Jestli ho máš na slušné desce tak

dala by se na něm založit gaming sestava

Jestli ti ho ale někdo nabízí za výhodnou cenu tak platí

M-Pol, 29.03.2016 13:54
i5 SB je stále dostatečný, ovšem bude spíše problém sehnat slušnější desku/s.1155