Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční počítač

Dobrý den, před pár lety mi odešel počítač a já se rozhodl, že se ho pokusím dát do provozu,, Vždy když se zapl, krátké pípnutí ohlásilo start.. Když vše bylo v pořádku opakovalo se pípnutí, když bylo něco špatně následovalo dlouhé pípnutí.. Nyní se projeví pouze zvuková odezva při startu a pak nic.. Monitor vypadá stále že k nějakému zapnutí PC vůbec nedošlo.. ( pro rýpaly, monitor je zaplý a zapojený..)
Všiml jsem si že je vypojený takový menší kabílek se štítkem CPU,je zakončen dvěma vodiči které se spojují do špičky a konec s vodiči je obalen sploštilým žlutým plastem.. Mohl by někdo poradit kam se případně zapojuje? A jak vyřešit ostatní problémy? MB : k8n neo4 platinum.. Předem všem děkuji za pomoc :-)

No tak asi bys na to měl jít nějak systematicky, třeba nejdříve prověřit zdroj, ale ten asi bude OK když se spustí, ale nemusí dávat správná napětí, pak zkontrolovat ramky, grafiku, případně zkusit PC v mnimální konfiguraci. Nebo se ještě podívat na desku, jestli nemá takové ty čtyři diagnostické LEDky, a podle toho najít v návodu o jakou vadu se jedná...

No tak pokud je pravda co píšeš, tak je pravděpodobně v háji deska, nebo CPU.
Zkoušel jsi tu desku v minimální konfiguraci?
Odpojit vše nepotřebné, a zkusit jen s jednou RAM, případně bez ram, jestli alespoň zapípá chybový kód?
A GPU jsi ověřil jak, v jiném PC?