Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolize ip adres

Dobrý večer mám problém při instalaci nového routeru že jeho ip adresa 192.168.1.1 je stejná jako ip na zařízení od poskytovatele...mám otázku na jakou ip adresu mohu změnit nastavení přístupu do routeru? Může být 192.168.1.X nebo musí být 192.168.2.X / 3.X / atd
Díky

nemůže být 192.168.1.x. Měl bys za sebou dvě stejné sítě.

edit: to se bavíme o "přístupu do routeru", tj. LAN straně. Na WAN straně bude naopak právě ta síť 192.168.1.0/24, kde si buď necháš IP přidělit od DHCP serveru, nebo si nastavíš IP podle dobrozdání tvého ISP.

presne tak pri zadani 192.168.1.1 se dostávám na zarizeni poskytovatele viz.obrazek...
proto jsem routeru zadal 2.1 ... na vsech zarizenich doma povolil dhcp ..to si samo určilo a přidělilo ip 2.4 / 2.5 a 2.6 ...zdá se,že všechny zařízení v síti mi chodi...docela trvalo než jsem přišel na to kde dělám chybu,ale vše bylo tím,že jak jsem změnil v routeru lan ip adresu restartoval router tak mi ho to nechtělo najít a já ho hned restartovával do továrního nastavení a takhle debilně jsem se pletl...chtělo to jen počkat docela dlouhou dobu než si tu novou ip na lan pobralo :-)) ale to jen rada pro někoho kdo tomu nerozumi jako já ...samo kdo do toho dělá každý den se teď tlemí... :-))

# Tak "relase" tu ip pustí a "renew" jí prímo pridelí", jestli má v ruteru uz tu IP fix na MAC xxx mu vytáhnutí LAN nepomuze, ale asi jo, muze ten kabel vytahnout, je to to samy, nebo kdyz uz neví na co sahal, tak v krajním prípade, aji s obnovením vrstvy TCP/IP:

netsh winsock reset

• Ulá, sitarinu jsem díky bohu nemusel provádet dlouhou dobu (ale kvuli pracovnímu postupu slo o podmínku), jen jsem rád ze jsem si jeste na neco vzpomel :-) Opravdu nechci oponovat nebo protirecit opravdovym sítarum, jako jako ty nebo jinym admin tohoto webu :-)
( mám jen opravdu základní vedomosti, instalace v servrovém rozhraní, komunikace klientu, zbytek jde zcela prez me :-p ), muj první prispevek zde na poradne byl, Problém vymeny baterky v SERVERU, tak to mluví snad samo zasebe :-)