Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vybrat router

Ahoj všichni,

potřebuji vybrat nový router a nevím vůbec jak na to. Potřebuji router, na který se napojují 2 pevné PC a 2 notebooky, přičemž na něj bude připojený ještě jeden router, který máme v patře. Potřebuji nějaký, který se pořád neseká a nepadá, proto chápu, že bude muset být dražší, ale nechci určitě jít a koukat jen na cenu (nepřemýšlet způsobem čím dražší tím lepší) protože o té to vždy taky není.

Poradil byste mi někdo na jaké parametry hlavně koukat?

Děkuji moc za rady

Michal

Sekanie je komplikovana tema a rozhodne na to nema vplyv len router, ale aj vsetky wifi v dosahu nielen routra aj v dosahu pocitacov, mobilov, hanheldov, tabletov, telefonov a tak podobne. Ci ti pomoze vymena routra sa dozvies az ked to kupis a sprevadzkujes.

Na jaké parametry koukat?
To záleží na:
1. Jakou máš rychlost připojení k internetu. Pokud se blíží 100Mb nebo to plánuješ v nejbližších 2 letech, pak router, který umí 1Gb na WAN a hlavně je schopný routovat nějakou vyšší rychlostí.
2. Používáš doma sdílení souborů nebo to v nejbližší době plánuješ (třeba NAS) - pak mít vnitřní 1Gb síť pro zařízení připojené kabelem

Hlavně se nedívej na parametry, jako že router umí 1500 Mb přes WiFi. To jen marketing sečetl všechny rychlosti, které router umí a tohle mu vyšlo. Je to podobné, jako když 2 zaměstnanci mají IQ 70 a 80, takže průměrné IQ ve firmě je 150.

Já jsem si doma poskládal třeba tohle:
http://pc.poradna.net/a/view/1488669-mikrotik-jako -soho-router-4-vice-routeru-v-siti