Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě SSD

Zdravím,
jelikož mám stále přeplněný stařičký intel SSD 330 120GB, rozhodl jsem se pořídit něco s větší kapacitou.
Rozhoduji se mezi diskem Intel PRO 1500 Series 240GB a nebo Intel 535 Series 240GB, ta pro verze má o něco málo větší výkon.
Zajímalo by mě, jestli jsou výše uvedené disky stále tak spolehlivé jako ten 330, nebo se vyplatí zkusit jinou značku, třeba Crucial, Samsung, Kingston?

Děkuji.

Samsung 850EVO. IMHO dnes asi nejspolehlivější značka. I když je EVO ten největší "odpad" z produktové řady, tak má 40nm V-NAND, oproti běžným MLC a TLC čipům je výdrž docela úctyhodná. Např. 500GB verze vydrží zápis 150TB (a má podle toho i záruku).

K tomu si připočti spolehlivost, výkon a absenci problémů s řadičem jako měly třeba Intely.

No zní to lákavě, 500GB za cenu 240GB od intelu s ještě lepším výkonem podle benchmarků.
Já mám na tomto disku za nějakých 6 let host writes jen necelých 8TB.
Každopádně díky za radu, asi tedy jdu do samsungu, ta cena je bezkonkurenční.

Tak konečně jsem se dokopal ke koupi a instalaci toho samsungu.
Systém jsem naklonoval, což je asi ta nejhorší možnost, nicméně to i tak jede o poznání rychleji, ale hlavně už mám dostatek volného místa :)
Mechanické zpracování disku se mi moc nelíbí, ten plech je dost chatrný, ale moje zacházení přežil takže OK.