Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota procesoru

Dobry den koupil sem novou desku asus p5k-e ponechal sem tam prozatím intel pentium d 945 teplota procesoru při zátěži stoupla až k 60 stupnum a venitilator točil 2200 otáček chladič arctic freezer 7 na staré desce ni nepřekročil 1000 otáček a 51 stupnu teplovodivou pastu sem použil stejnou AirGrease.Není třeba možné ze tam jde vice voltu.Dekuji

teplovodivou pastu sem použil stejnou AirGrease

# Kam a kolik jsi té PASTY aplikoval?
• Rozil v zatezi je jen 9C°, coz neni konec sveta, také se podivej, zda-li jsi spravne upevnil chladici CPU/*Cooling.

Není třeba možné ze tam jde vice voltu.Dekuji

• To muzes jednoduse zjistit, pri v 'BIOS' pod hodnotou <V-Core>.
TiP~ Zkontroluj, zda-li nemas /podporuje-li tva zakladni deska, v BIOSe zaplou 'FUNKCI" typu <AUTO OC>.

je to možné,je to "stará" doska,séria p4/p5 ukazovala ako štartovacie teplotné minimum bežnú prevádzkovú teplotu vtedy bežných čipsetov,ktorých Q/PE verzie mali cca 60-63°C a G/GV/GL/GLX s integrovaným grafickým čipom cca 66°C,takže je možné,že pracovné optimum procesopra je udávané trochu vyššie ako u modernejších dosiek,kde je bežné teplotné rozmedzie cca 35-53°C....niekedy aj príliš vela pasty pôsobí kontraproduktívne a samozrejme aj pokial napájanie nezodpovedá podmienkam,na ktoré je procesor robený,to vedie tiež k zbytočnému prehrievaniu......