Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VeraCrypt - Co je to PIM ?

Dobrý den, zašifroval jsem systémový disk pomocí programu VeraCrypt, po spuštění PC zadám heslo ale chce to zadat ještě nějaký "PIM". Poradil by mi někdo prosím co je to ten "PIM" ? Děkuji pěkně.

Ale to je tam přece taky:

Motivace za použití PIM hodnotu vlastního mohou být:
Přidat další tajný parametr (PIM), které útočník bude mít uhodnout
Zvýšit úroveň zabezpečení pomocí velkých PIM hodnot zmařit budoucí vývoj útoku hrubou silou.
Urychlení zavádění nebo montážní použitím malou hodnotu PIM (méně než 98 pro šifrování systému a méně než 485 v dalších případech)

Díky moc za objasnění, jinak si myslím, že prolomení hrubou silou je akorát nesmysl... Nevím sice jak to funguje, zda se po x zadání data zničí nebo čím vyšší hodnota tím delší pauza pro zadání dalšího hesla.. Ať je to jak chce, obě varianty lze obejít..