Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD při vypínání/restartu; HUE+

Ahoj, včera jsem si koupil a NZXT HUE+ (programovatelné svítící ledky do PC) a namontoval a nainstaloval příslušný program CAM. Všechno šlape v pohodě, světýlka blikají atp. Problém nastane, když chci vypnout/restartovat počítač. Těsně před vypnutím mi vyskočí BSOD - obrázek: https://www.dropbox.com/s/oyly4oi1xbpgj9f/Bez%20n% C3%A1zvu.png?dl=0
Očividně je tedy problém s HUE+, který využívá interní usb, což potvrzuje i fakt, že když jej z usb portu odeberu, problém nenastává. Vyzkoušel jsem přeinstalaci softwaru, odinstalování software, obnovení systému, zapnutí/vypnutí erp v biosu, bios jsem dal do fail-safe nastavení. Po všech těchto úpravách se chyba projevuje. Když nabootuji windows do safe módu tak se BSOD neobjeví. Pravděpodobně je to tedy problém driveru usb - nějaká rada co přeinstalovat, upravit v biosu? //Windows není zaneřáděn hovadinama, před rokem správně přeinstalovaný - aktuální bios, ovladače.

SESTAVA:
i5 650 + gigabyte h55m-ud2h (http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-h55m-ud 2h_13/download/); w7 64bit Professional.

Název protokolu:System
Zdroj: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Datum: 31.3.2016 10:32:32
ID události: 41
Kategorie úlohy:(63)
Úroveň: Kritická
Klíčová slova: (2)
Uživatel: SYSTEM
Počítač: HOME-PC
Popis:
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/ev ent">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2016-03-31T08:32:32.603209200Z" />
<EventRecordID>111685</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>TadeasKmenta-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">254</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x4</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0xfffffa800c7678a0</Data >
<Data Name="BugcheckParameter3">0xfffffa800c2fb770</Data >
<Data Name="BugcheckParameter4">0xfffffa800c7a3220</Data >
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Děkuji za pomoc a nápady :-).

Celkem jistě za to může nějaká služba microsoftu.
Přes msconfig jsem spustil diagnostické spuštění - tedy spuštění systému s pouze základními ovladači/službami a vše šlape/jde restartovat/vypnout v pohodě. Při spuštění systému s pouze povolenými službami microsoftu nastává stále problém popsaný výše. Takže teď by bylo záhodno určit, která služba je porouchaná, ovšem testovat jednu po druhé a restartovávat pc je k vzhledem k počtu služeb nepraktické. Nějaký tip, která služba za tím stojí?

"BugcheckCode">254</Data> a zasiahnuté adresy 0xfffffa800c....sa objavuje pri win7/8x/win10,pokial nejaký hw komponent beží s parametrami mimo obvyklej špecifikácie-pretaktovaný procesor,nesprávne nastavené napájanie,závada v napájaní etc...je to obvykle hw chyba niektorého komponentu alebo jeho nesprávneho nastavenia,možno aj samotné LED-ky spôsobujú nejaký skrat alebo preťaženie.....

Tak jsem po 50 restartech a experimentálním vypínání služeb přišel na původce problému:
Jsou jím služby:
Zvuk systému Windows a Koncové vytváření služby Windows audio.
Může mi někdo vysvětlit, jak to souvisí se světýlky? Jdu reinstalovat ovladač zvuku. //používám integrovanou zvukovku z mobo.

Už mi došlo, jak to s tím souvisí. HUE+ umí blikat podle hudby - takže to bude určitě tím. Vzhledem k tomu, že pro mixování ještě používám VB audio virtual cable a che volume audio a jetě pro rychlé přepínání audioswitch, tak to asi dělá neplechu.