Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MAGIO WI-FI ROUTER ZTE II pojde to

Ked zapojim od telefonu kabel do spiteru bude fungovat telefon aj net? A nie sko je kreslene cieny kabel telefon -router obrazok v prilohe/dostal som k routru vdsl spiter.Ale som daleko od ustedne chcem tam nechat stary adsl spiter.
ked zapojim stary asl spier potom ROUTER ZTE II -pocitac.alebo musi sa zapojit podla obrazky abi to fungovalo.Mm internet cez telefon-bez magio televize.hladal som na internete odpoved ale zatisl nic
Mam kratky ten pepojovaci kabel medzi prepojenim telefonu do routu

Veď tam má JPG súbor tam je obrázok zo zapojením.Tiež pozerám načo telefón je zapojený na router keď sa môže zapojiť cez krabicu VDSL? Jak som čital na forach tak zas to bude zapajať račej človek čo to robí lebo pri starom čo mám 7 rokov D-Link 2461R pri konfiguracii som skoro ošedivel.Na ZTE II má byť automatická konfiguracia len čo čitam že to fakt "super funguje"

"Spiter" slúži len na rozdelenie telef. linky pre telefón a modem. Ak telefón nepoužívaš tak nemusíš použiť ani ten rozdeľovač. A po novom ich telekom už rieši ako IP telefóny, a tie sa pripajajú priamo do routra, ako máš na obrázku.

Asi tak, pointa je v tom, ci mas zaplateny IP telefon program, cize volanie cez net, alebo len klasicky analog. Ak nevies zavolaj na 0800123456 a tam ti nejaka trubka (prave s nimi riesim uz vyse 24h nefunkcny net po vymene modemu;o)) mozno poradi, ze aky program a typ telefonu mas.
Klasicky telefon ti ako IP telefon fungovat totizto nebude (a naopak).