Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl i5 4590 a i5 4690K

Zdravím, jaký rozdíl půjde pozorovat ve hrách mezi těmito procesory?
Když vezmeme v úvahu, že taktovací procesor bude nataktován na nějakou slušnou hodnotu s pomocí vodního chlazení?
GPU je MSI GTX 970 Gaming 4G.

Tak jak vyplatí se trochu ta změna? Mám možnost jej sehnat za slušnou cenu od známého. Ten svůj i5 4590 bych prodal třeba za 4000 (je jen 3 měsíce starý). Tak by pak výsledný rozdíl nebyl moc veliký.
Nebo pak další možnost dál šetřit a koupit si celou novou desku/procesor/ramky na 1151 patici s Intel Core i7-6700K procesorem. Ale zas zda je toto k něčemu když mám jen gtx 970 to nevím...

tak základní desku mám Z97 MSI GAMING 3, a chladič bych měl vodní ten co měl na něm on. Tak taktovat by šlo a mám s tím zkušenosti.
Ale neznám přesné rozdíly no.
Zda o kolik to zvedne fps třeba v Zaklínači 3, teď mám vše na ultra jede to stabilně na locknutých 60 fps, ale občas ve městech jdou pozorovat propady.

A tak vyřešeno, našel jsem jedno video kde tyto procesory jsou porovnávány v různých hrách a opravdu jen velice malého množství her lze pozorovat nárust výkonu o 5fps. Většinou je to stejné nebo jen o 1-2 fps jiné. Tak to se opravdu nevyplatí.