Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde mi zvuk v určitých aplikáciách

Mám problém so zvukom. Zvuk mi funguje v aplikáciách ako Winamp, PowerDVD, MV2Player, ale nefunguje napr. v QIP alebo Delphi (chybové hlásenia - ozve sa repráčik na doske).

Pozeral som nastavenia zvuku a zistil som toto:
- výstupné a vstupné zariadenie mám Realtek AC97 Audio
- hlasitosť je v poriadku, nemám ani umlčanie

Neviem, kde inde ešte hľadať chybu. Nakoľko mi zvuk funguje v "hlavných" aplikáciách, tak ma to neznepokojuje, ale vadí mi to hlavne kvôli QIP, pretože mi akusticky nehlási prichádzajúcu správu.

Tu sú doplňujúce informácie:

HW:
- MSI PM8PM-V
- vstavaná zvukovka AC97
- zvukový signál je v ceste neprerušený (práve mi hrá Winamp a počujem ho)

SW:
- Windows XP SP2 CZ
- ovládač na zvuk stiahnutý a nainštalovaný zo stránky MSI (je to teda aj posledná verzia)
- nepamätám sa, že by som inštalovať nejaký program, prípadne ovládač na niečo

Predpokladám, že Winamp a QIP (čiže programy, čo fungujú a čo nefungujú) pristupujú k prehraniu zvuku odlišným spôsobom (iné knižnice, príp. ovládače v aplikáciách) a spôsob, ktorý používa druhá skupina aplikácii (QIP) je narušený.

Nerobil si nieco s tymi WinXP (neodstranoval si nejake sluzby alebo dll apod)?
V prvom rade sa pozri na ovladacie panely - zvuky, ci tam nemas nastavene ze vypnut vsetky zvuky. Skus navolit ze standardne zvuky windows. Ako myslis ze "zvuky z Delphi"? Ako z programu Delphi alebo z tvojej aplikacie ktoru si urobil v Delphi?
Aplikacie robia zvuk napr. tak ze sa zavola WinAPI fcia s wav buffrom a Win posle co treba ovladacom zvukovky, alebo to ide cez directX (vacsinou hry, ale aj napr. winamp zavisi ako je nastaveny...)
DirectX si instaloval? Mas vsetky ovladace (aj k doske/chipsetu)?

P.S.1. nemas to vypnute v nastaveniach toho QIP?
P.S.2. tie Win si instaloval na tej doske, alebo si to instaloval na inej doske a si menil dosku (nieco si nedavno pisal ze mas novu dosku)?

Nerobil si nieco s tymi WinXP (neodstranoval si nejake sluzby alebo dll apod)?

Napísal som, že sa na nič také nepamätám.

V prvom rade sa pozri na ovladacie panely - zvuky, ci tam nemas nastavene ze vypnut vsetky zvuky.

Takúto voľbu tam ani nemám a v nastavení hlasitosti mám všetko dobre.

Skus navolit ze standardne zvuky windows.

Mám štandardné zvuky.
.
No a ďalej už nepíšem, pretože som zistil, že to je problém v QIP. To s Delphi bolo, že mi nešli systémové zvuky aplikácie, ale to bol zrejme len jednorazový výpadok, pretože tu vidím problém v QIPe. V QIPe som mal vypnuté zvuky, lenže ja som ich nevypínal. Tak som ich zapol a ukončil program. Spustil a zvuk pri štarte ide a hneď na to sa mi vypnú zvuky v nastaveniach a takto dokola. Mám podozrenie, že v nastaveniach je možnosť automatického vypnutia zvukov, ak som v režine Nie som tu. Overím. NO nič, nastaveniach som nič také nenašiel, ale keď som prepol do Pripojený, tak mi zvuky zaplo. Označujem za vyriešené.