Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se u Eshopů vyjednat individuální cena?

Když bych například kupoval 1 kus nějaké elektroniky třeba na Alza.cz v hodnotě 30.000,- a ten stejný kus elektroniky bych na jiném eshopu našel třeba za 28.500,-, bylo by průchodné napsat email Alze.cz, že chci daný kus elektroniky, ale že jsem ho na jiném eshopu našel levnější o 1500,-, že bych ho za tu cenu rád koupil, ale že bych daný kus elektroniky raději koupil na Alze, tedy pokud by mi dali těch 1500,- slevu a vyrovnali tak nabídku konkurence....

Je to naivní zkoušet a nebo tam nějaká šance je? Přece jen si říkám, že by Alze mělo jít o prodej a pokud bych těch 28.500,- utratil u nich, jen proto, že by mi dali 5% slevu, tak by to pro ně mělo být pořád výhodnější, než kdybych ty peníze utratil u konkurenčního eshopu..

Určitě to za pokus stojí, některé obchody a eshopy to i přímo nabízejí jako garanci nejnižší ceny: http://pc.poradna.net/q/view/1578783-externi-disk- nebo-box-na-disk-s-prepinacem-ochrany-proti-zapisu .

Já jsem kdysi objednával větší nákup na TS Bohemia a jednu položku měli výrazně dražší než u sousedního CZC. Napsal jsem prodejci email, jak se věci mají a dostal jsem individuální nabídku, která ale přesto byla o dost vyšší než standardní nabídka u CZC. Zbytek zboží byl ale levnější u TS Bohemia, tak jsem jednu položku objednal u CZC a zbytek u TS Bohemia. Pokud bych dostal srovnatelnou nabídku u TS Bohemia, objednal bych všechno tam.

Dobrý den,

nevím, zda je toto vlákno/téma ještě aktuální, ale...

Alza má nyní u produktů "Garance nejnižší ceny" -> zboží na jiném webu musí být dostupné/skladem.

Inu, našel jsem si TV (Samsung, 55"), 14 490,- (stejně i na CZC.cz). Dle heureka jsem zjistil, že se dá stejný model najít na asi 5 serverech levněji. Nejnižší cena byla 12 860,-. Tak jsem alzákovi napsal a hned druhý den jsem dostal odpověď, že mi dají individuální cenu 14 290,-.

Docela do mně vjel vztek. Jak se mohou bezstrestně pyšnit "Garancí nejnižší ceny", když ti jí vlastně nakonec nedají? Na to jsem zatím odpověď nedostal.

Je to pro mně podnět na předání na ČOI - klamavá reklama.

Kdybyste měli podobné zkušenosti, připište je sem.

Nákupům zdar! M.