Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakej Pc je lepší?

Ahoj potřebuji se rozhodnout mezi 2 sestavama pc.

1. Athlon 64 3500+,2,5gb ram,120gb disk,radeon express 200(integrovaná na desce),Win 10 Home 32bit

2.Athlon XP 2600+,2 gb ram,disk není,Radeon AH3450HD ASUS 512mb graf paměti,psu není,os není,

Má otázka zní do kterého pc mám nainstalovat windows protože mám jen 1 disk a 1 psu.

loading...

Z tychto informaci sa to neda presne urcit. Ale vyzera to ze prvy. Len by bolo vhodne vediet presne ake ramky, aky disk.. kapacita nepovie vsetko, je rozdiel 120GB usporne hdd a 120gb ssd podobne je to to vsetkymi komponentami, mb ani nevidim.

Deska z 1 pc odkaz zde: (http://ks.c.yimg.jp/res/chie-ans-149/149/872/135/i 320)a je tam možnost 4gb a 64bit system.Nevim jestli bych to měl přeinstalovat na 64bit (hlavní problém je v tom že gpu jde do kytek při startu windows vidím pruhy na obrazovce a na poprvé se zobrazí černá obrazovka.Po zmáčknutí resrt tlačítka se to taky nenačte musím tedy vypnout pc tlačitkem a potm ho zapnout pak už to jde-) ale cpu to podporuje(disk je Western Digital Caviar SE WD1200JS.V 2 pc je deska asus ale 64bit nepodporuje a dokáže maximum jen 3gb oproti 1. je to o 1gb slabší.

? Investovat ?
• Sestava s Athlon 64 3500 (narozdíl od XP 2xxx podporuje "SSE2/SSE3" ) bude vyhodnesjí, u Athlon XP 2600 si over, jestli vubec podporuje 64Bitovou architekturu, z hlavy ti to nereknu, pohledej po Wanu..

• Za me Sestava s "Athlon 64 3500", kvuli jeho architekture a instrukcí <CPU>.

• A ty nerozumís nebo nectes ? Nejde o vykon, ale architekturu samotného CPU/Procesoru, kde na ten z volby 2. Kupríkladu ani 64Bit OS nepujde nainstalovat vubec, tak jak nepodporuje instrukce SSEx., v té dobe to tusím podporovalo az Intel Pentium 4.
• Tady ty CPUs Typu : <Athlon>, byly v té dobe snad nejlespí CPUs které vysli z dílny AMD, kde se AMD stavelo krok pred Intel, né jako dnes..

• A zkousel jsi to GPU i na jiné zakladní desce ? Vinikem zobrazení pruhu muze byt i <CPU> /problém napajení, poskození osazení.
• Kdyz jsem byl v servisním SAV, potkal jsem se s tím nekolikrát.

Nemuzes verit nekterym "místním", co hned hledají, nebo VyGooglí, aha, pruh pres obrazovku, tak za to muze GPU.

Já mám na tom Athlonu XP 2000+ nějakou "nabušenou" grafiku, která byla ve své době jedna z nejlepších (jednalo se o nějakou Radeon 9500 nebo tak nějak, která oproti 9500 Pro měla jenom softwarově vypnutou 1/2 pipelines nebo tak nějak: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&view=article&id=3809&catid=22&Itemid=), takže to ještě jakž takž funguje, ale ta absence SSE2/SSE3 tě bude hodně omezovat. Novější programy na tom nerozběháš a asi ani Windows 10 na tom nepoběží, takže spíše počítej s Windows XP. Viber mi na tom nefunguje, Skype jenom nějaká stará verze a další programy také nadávají na absenci SSE2/SSE3 a nefungují. Na Internet to horko těžko stačí, ale třeba na takové Youtube zapomeň.

A co po nás teda chceš? Dvě možnosti jsem napsal, můžu přidat ještě třetí a to je používání prvního PC a mít tam pruhy.

Zjisti si, co znamená slovo investovat (fakt to není to samé, jako "koupit", investovat do tohohle šrotu se nedá) a pak se podívej na aukro a kup nějakou grafiku za dvě stovky. Jestli i dvě kila za funkční počítač jsou pro tebe moc, tak se smiř s pruhama při startu počítače a dál už to neřeš.