Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10

Zdravím myslíte že půjde v pohodě Windows 10 64bit
Notebook Asus x61s
Core2 Duo T5870
4gb ddr2 800mhz
HDD SATA II 500GB
ATI HD 4570 s 512MB

Předem díky

Na oficialnej stranke Asusu neni podpora pre Windows 10:
http://www.asusdriversdownload.com/asus-drivers/as us-x61sl-notebook
Dokonca neni podpora ani pre Windows 8.x (niektore ovladace by sa dali pouzit).
Podla vsetkeho sa predaval s Win Vista a podpora bola (je) na Win 7.

Notebook ma chipset SiS 671DX+968, ktory sa uz nevyraba, vlastne firma SIS uz ziadne chipsety nerobi ani neposkytuje podporu / ovladace a odkazuje na vyrobcu PC:
http://w3.sis.com/download/agreement.php?url=/down load/

Na Asus support som nasiel dotaz na chipset SiS 671DX+968 datum 8/8/2008 a odpoved:
" it's a ghost chipset!"
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20080808100 625062&board_id=3&model=X50SL&page=1&SLanguage=en- us

Takze nechaj dedecka dozit s OS, na ktory bol "usity".

Dával jsem desítku i do NB Acer Aspire 5730G a šlape to jak švýcary. Někdy je moc teorie na závadu. Zkus a uvidíš.Jen jsem chtěl mít aktuálnější ovladač na grafiku,tak hledání a nakonec tam je s datem 2013. Samozřejmě každý řekne že to nejde .....

Já mám doma ještě starší asusácký NB, na webu nejsou ani ovladače pro W8. Zkusil jsem tam W10 dát a vše funguje jak má. Žádné ovladače jsem nehledal, vše se stáhlo z winupdate.

Prostě to vyzkoušej. A předtím si zazálohuj data a udělej bitovou kopii C (nemáš-li tam všechno ne jedné hromadě). Pokud bude s W10 problém, jednoduše se vrátíš zpět.

Podpora výrobce znamená jediné: že to bude na 100% fungovat, včetně podpory všech původních funkcí notebooku. Ty jsou totiž dodnes narvány kdečím, s velmi problematickou kompatibilitou (čtečky karet, bezpečnostní moduly, specifické řadiče přídavných tlačítek apod.).

V případě, že výrobce model pro W10 nepodporuje, mohou nastat v podstatě dva případy:

1. Systém nainstaluje generické ovladače, popř. ovladače sice nenainstaluje, ale uživatel danou funkcionalitu nevyužívá, takže ne zcela funkční systém nezpozoruje.
2. Systém nainstaluje generické ovladače a/nebo je nenainstaluje vůbec a uživatel si všimne, že to nefunguje správně. Toto je typicky případ grafických adaptérů a některých obskurnějších čipsetů, které budou fungovat víceméně správně ještě ve Windowsím desktopu, ale budou postrádat akceleraci a rozšířené funkce, takže obecný výkon půjde dolů o desítky procent.

Obojí problémy lze částečně řešit instalací neoriginálních ovladačů (např. těch pro W7), to ale může znamenat opět snížený výkon, popř. nestabilitu systému.

Typický BFU ovšem bude tvrdit, že mu to funguje...

No, pokud poté co si někdo narve W10 na nekompatibilní NTB nefungují Fn klávesy, nejde vypnout BT nebo WiFi, nefungují kontrolní diody, nejde přejít do úsporného režimu po zaklapnutí displeje a podobné věci, tak se to nedá považovat za funkční ani omylem. Ale BFU je šťastný že má W10 i když si tím znefunkčnil půlku NTB.

No, považovat všechny uživatele PC techniky za trotly, kteří si nedovedou zkontrolovat činnost síťových prvků, grafiky atd. nebo funkčních tlačítek, to bych si nedovolil. Pokud nejsou k dispozici origo ovladače, je právě třeba hledat generické nebo produkty třetích stran a taky trochu zkoušet a experimentovat. Jinak bysme už dávno museli vyhodit všechno železo vyrobené za dob W-XP do popelnice s nástupem nových OS Vista, W7 atd. Trochu jednoduchý přístup...

nesmysl. vista přišla v době, kdy ještě byly na trhu jednojádrové procesory. mnozí prodejci ji cpali i na notebuky s pomalými disky a 1gb ram - na takové shity naopak nic jiného než xp nepatří a cpát na to cokoli náročnějšího je duševní porucha (a ztráta času pro uživatele).

školních mamlasů, kteří na libovolný nestíhající hw cpou každý nový os co ukradnou, známe všichni dost. abych byl frikulínsky pokrokový, mám se stát taky mamlasem?