Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kapacita HDD

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, HDD má kapacitu 700 GB soubory mají velikost 606 GB, ale Windows mi ukazuje volných jen 21 GB. Jak je to možné ?
Děkuji

Velikost HDD někteří výrobci uvádějí jako násobky 1000 ne 1024, takže výsledek vypadá mnohem větší.
Představ si že velikost je 700 000 000 000. Velikost v GiB je 700GiB, velikost v GB (pokud nebudeš dělit 1000, ale 1024) je 652GB - to už se blížíme, viď?

Další prostor zabírá tabulka rozložení souborů, systémové soubory, od kterých se velikost nedozvíš atd.