Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximální frekvence RAM

Zdravím,
Prošel sem tu toho už hodně, ale nenarazil jsem na nic co by mi nějak pomohlo.
Chci si pořídit nové RAMky. Momentálně mám 1x4Gb DDR3 a CPU-Z ukazuje jen 532MHz, což je podle mě hrozně málo. Mám Acer Aspire 5742G. Původně jsem chtěl ram jen přetaktovat, ale to nastal další nevyřešený problém, v biosu Acer V1,24 se nic taktovat nedá. Tak jsem pomocí základní desky Havendale/Clarkdale Host Brigde Rev.02 našel nejnovější bios V1,30, ale v biosu jsem neobjevil jedinou změnu. Každopádně hlavní problém, se kterým si nevím rady je to, jak zjistím jaké Ram zvládnu rozjet. Chtěl bych minimálně 2x4Gb 1333MHz. Pokud někdo ví jak na bios a jak zjistím co za ramky zvládnu, tak prosím o radu. Díky.

Ale když vyberu RAM 2x4Gb nebo 2x8Gb, tak mi jde oto jestli se PC vůbec zapne když frekvence jsou buď 1333MHz nebo 1600MHz, dočetl jsem se O 2 variantách. 1. Pokud bude frekvence vyšší než zvládne deska, tak to nepojede a já jsem nikde nezjistil kolik deska zvládne a 2. Že si deska veme tolik kolik zvládne a vše bude stabilnější.

To, že CPU-Z ukazuje 532MHz znamená, že RAM běží v režimu DDR3-1066.
Neuvádíš celé modelové označení tvého NB ani jaký je v něm CPU, ale např. model Acer Aspire 5742G-374G75Mnkk obsahuje CPU Core i3-370M. Tento CPU oficiálně ani vyšší frekvenci RAM nepodporuje:
http://ark.intel.com/products/49020/Intel-Core-i3- 370M-Processor-3M-cache-2_40-GHz
Navíc tento CPU podporuje max. 8GB RAM (přesněji 2x4GB) a tyto musí být v provedení Dual Rank (2Rx8), což už je dnes trochu problém, jelikož většina v současnosti prodávaných 4GB modulů je Single Rank (1Rx8) a ty jsou s těmito CPU nepoužitelné.