Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor na webovovou grafiku

Ahoj,

dělám weby, tedy i stříhám grafiku (kterou nevytvářím, ale obdržím), ale zdá se že na to nemám vhodný monitor. I po kalibraci barev nejsou světlé prvky na světlém pozadí moc vidět. Pokud to vyladím s brightes/contrast/gamma, tak jsou zase ošklivé jiné "prvky".

Sháním teď monitor použitelný na webovou grafiku v rozmezí 8-10 tisíc. Uhlopříčka nejlépe 25"+

Nabízí se logická otázka, jestli je ta "obdržená" grafika vůbec v pořádku.
Jinak - abych byl v obraze - pokud je to možné, dej sem odkaz na takový obrázek.
Podle mě webový obrázek/grafika a kvalita nejdou většinou nijak moc dohromady.

a čím si ten monitor kalibroval ? celkovo pokiaľ monitor kalibruješ správne na 100% sRGB tak tie farby ktoré máš už zle sú a nieje to monitorom .
Tiež je otázne či je monitor správne kalibrovaný alebo či nebol predchádzajúci obrázok ktorý ako sám píšeš si dostal od niekoho iného bol spravený.