Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB porty nefungující pro jedinou myš

Ahoj
Dnes jsem si koupil novou myš, ale nepodařilo se mi jí zprovoznit. Po zapojení do portů se buď vůbec nic nestane, nebo to napíše hlášku "Přepětí na USB portu, zařízení neznámé zařízení vyžaduje vyšší kapacitu napájení, než dokáže port poskytnout"(zkoušel sem všechny porty). Se zastrčenou myší v portu počítač při zapnutí napíše hlášku "USB device over current status" a po chvilce se vypne. Stará myš i klávesnice v těch samých portech stále fungují . Novou nefungující myš jsem zkusil zapojit do dvou notebooků a v obou fungovala bez problému. Opravdu nevím, co s tím mám dělat, při googlení jsem nenašel situaci, která by odpovídala té mé. Kdybyste poradili, byl bych vděčný.
Myš je Zalman ZM-M401R
Základní deska je Asus Z170 progaming
Windows mám 8.1 64 bit

stupidní překlad ještě z dob xp. jde o overloading = přetížení, ne přepětí.

"USB device over current status"

no dyť.
pokud tu blbou myš neutáhne ani usb3 port,
1) je buď vadná základní deska (pak by neutáhla třeba externí disk),
2) nebo je myš pochybné a dnes vytunelované značky dobrá akorát na reklamaci/vyhození.
ještě je třetí možnost, že si umělec násilím doláme kontakty v usb portu a dopadne to viz 1)