Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký Notebook na render videa AP a AE

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaká by měla být ideální konfigurace pro notebook určený k práci s videem. Je nutné aby měl 16GB operační paměti? Případně něco doporučte (bohužel to nesm být Apple). Při renderování náročnějších efektů si klidně počkám. Takže nerad bych utratil 70K za pracovní stanici k ničemu, když bych to samé zvládl s notebookem za 30K o půl hodiny později.

Předem děkuji

JK

pozri si doporučované a certifikované konfigurácie,ktoré dáva ako príklady výrobca softwaru AP/AE a zariaď sa podla toho......v mojich očiach je nezmysel dávať peniaze za profi software a čakať od toho,že to pobeží lavou zadnou na low-end hardwari za pár korún.....

No však já neměl v plánu si kupovat HP office za 9900,- jen jsem chtěl vědět, zda se nedá jít nějakou střední cestou. Také mi dost vadí, že se v podstatě nedá pořídit 13 palcový notebook se slušnou grafickou kartou a alespoň 8GB ram. (používám dokovací stanice)

ofiko požadavky právě nejsou nijak náročné:

- Intel Core2 Duo or AMD Phenom II processor with 64-bit support
- Microsoft Windows 7 with Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1, or Windows 10
- 4GB of RAM (8GB recommended)
- 1280x1080 display
- OpenGL 2.0-capable system
- Optional: Adobe-certified GPU card for GPU-accelerated ray-traced 3D renderer

proto jsem doufal v radu od zkušenějších :)

u nb je najväčší problém grafická karta ako taká a použitý čipset a jeho ovládače,mobilné verzie grafických kariet sú obvykle optimalizované na úsporný chod a čipsety rovnako,pre Adobe premiere a spol sa vyrábajú certifikované pracovné stanice vo forme notebooku,kde dostávajú prednosť potrebné hw záležitosti pre bezproblémový chod softwaru,z bežných dostupných noztebookov je problém vybrať stroj,ktorý by v niečom nevykazoval problém,stačí jednoduchý zvukový kodek,ktorý má problém so synchronizáciou A/V,nevhodný disk,ktorý robí v pravidelných intervaloch rekalibráciu hlavičiek a vo výslednom videu máš plno drop-out kazov,ktoré je velmi problematické odstrániť,tie notebooky,čo by pripadali do úvahy sú obvykle pre väčšinu bežných užívatelov už obvykle príliš drahé atď.......takisto treba rozlišovať podporu profi openGL a herné openGL API,v ktorom je využitý len zlomok openGL funkcií......z bežných notebookov obvykle vychádzajú ako najstabilnejšie notebooky od hp/dell s grafikami s vlastnou grafickou pamäťou....