Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade Windows 10 32bit na 64bit

Ahoj mám pc athlon 64 3500+(x64 based processor),2,5gb ram,120gb disk.

Při spuštění bootmenu zvolím usb s windows 10 a dám enter poté so zobrazí modrá dlaždice ale načítací kolečko nikde a pc běží více než 2 hod a nic.

V nabootovanem windowsu 10 32bit spustím setup.exe ale píše to že tato aplikace nejde spustit na vašem pc(jelikož je to 32bit os a 64bit aplikace).

USb jsem spustil na počítači s win 10 64bit z flashky přes setup.exe .

I přes bios boot sekvenci to naběhlo.Jinak ten pc s tím athlonem př startu dělá barevné pruhy.Při zapojení pc do zásuvky a spuštění se mi zobrazí black screen a kurzor.

Musím to vypnout tlačítkem a potm zapnoizt aby se win načetl.

Díky za help

loading...

Vyházej všechny rozšiřující karty, nech jen základní desku, grafiku, CPU, paměť, disk.
Zkus z toho USB nainstalovat na jiném PC, jestli není to USB vadné.

Pokud nemáš origo instalačku ale něco podezřelého z uložto, tak to nahraď něčím originálním.

No upgradnul jsem s tim athlona 64 (z x32 na x64)kterej uz ma socket am2 a ddr2 pameti a zvladnul to.Upgrade se povedl.Ale ten athlon 64 3500+(socket 939) ne a ne spustit.Kdyz zvolim x32 tak to nabehne a dam instalovat a vse maka ale kdyz dam x64 a potom enter nic se nenacte.Vzdy dam f9 a zvolim boot z flashky ale je to stale stejne.

1) co má bios společného s verzí os na disku?
2) proč ta mánie cpát do 2gb ram 64bit systém?
3) proč vůbec jednojádrový cpu athlon 64 3500+ zatěžovat čímkoli náročnějším než xp, jaký to má smysl?
4) starší vetešnický přílepek 512mb ram je jiný modul/moduly než zbylé 2gb ram (takt, uspořádání). proč do desky cpát možný problém a co má přinést?
5) jen pro jistotu: spouštět instalačku 64bit z běžícího 32b systému ti někdo poradil na apríla? co to má dělat?
6) proč vlastně neinstaluješ z čistého boot .iso a potřebuješ všechno spouštět z nějakých windows?

mě to psát nemusíš, já odpovědi znám. jde o to, jestli ty vůbec chápeš co děláš.

Ano chapu co delam.Chci ten pc pouzivat i dnes a win7 a visty jsou stary a uz je konec podpory.Kdyz nabootuju pres bios z toho usb instalacku x64 zobrazi se jen modra dlazdice ale nic se nenacte.Kdyz x86 tak to normalne nabjehne.Dam pryc ten 512mb modul a vyzkousim to.Ale kdyz mi windows pise ze je to x64 based proccesor proc to tedy nechce nacit usb s iso souborem pro x64?

ked mas auto veterana z roku 1950, tiez tam vymenis sedacky a plubnu dosku len preto, ze je stare a nema uz podporu vyrobcu? sa uvedom. Kup si normalny pc dnesnej doby, alebo sa potom necuduj ze mas problemy s 10+ rocnou vykopavkou, nepodporujucou nove technologie.

Od windows 8 vyssie su vyzadovne iste instrukcie v CPU a pokial ich CPU nepodporuje, novsi OS tam proste nenainstalujes a je fuk co si myslis alebo hovoris.

Nemarni dalej svoj a nas cas podobnymi nezmyslami, nechaj tam maximalne win7 a nebud potentovany z toho ze mu konci podpora.

Pochop, že jediný přínos 64bitové verze oproti 32bitové je možnost obsloužit více než 4 GB RAM. Máš-li tam polovičku, fakt nechápu Tvou urputnou snahu narvat tam 64bitový systém. Nemluvě o tom, že v některých případech může být 64bitový systém o maličko pomalejší, než 32bitový.

To install a 64-bit OS on a 64-bit PC, your processor needs to support CMPXCHG16b, PrefetchW, and LAHF/SAHF

preto. A je fuk co si hovoris alebo co si myslis. 32bit OS nahodis, 64bit nenahodis, lebo ti chyba hardwarova podpora potrebnych instrukcii v CPU. Bodka.

Ze sa tebe daco zda, ze daco ma dakde ist, je nepodstatne, kedze vidis ze to jednoducho nefunguje ako si ty predstavujes.

32bit OS ti nevyuzije celu 4GB RAM, hybe sa to od 3GB po max. 3.5GB, aby si sa potom necudoval.

Je to na interne tu staci se mrknoit je to i na strankach microsoftu.A jake to jsou funkce ktere to cpi misi mit?Chtel bych do toho koupit ramku a nejakou nvidid ht tak bych sehnal na aukru vhodne cpu ktere ty funkce ma.

Jedinela funkce ktera chybi u toho athlona 3500+ je Amd Virtulization technology.Jinak ten Athlon 4000+ kterej jsem upgradnul ma tu virtualizaci a asi proto to nepujde.

ziadne funkcie ale instrukcie. a nie, nedolepis ich tam nijak, jedine ze by si si to tam rucne zadratoval na urovni tych mikrospojov. Skratka na to zabudni, je fuk ako velmi sa snazis, alebo ako velmi to chces. 64bit tam nepojde. Bodka. Cokolvek dalsie napises to nezmeni.

Co sa win7 tyka, uz X krat bolo hocikde napisane ze sa nemas coho bat, tak neviem co tu teraz robis za tragedie. Co myslis ze sa ti stane? Distribuujes detske porno, ze musis mat najmodernejsi a najbezpecnejsi OS s podporou aby ta nenasli a nezavreli do basy?

Neries a nemarni uz dalej nas ani svoj cas.

Necital som to tu cele ale pravdepodobne mas vadnu tu instalacku alebo ju blbo bootujes, alebo nejaky HW problem.
Do BIOSu daj defaults a save and exit a nic tam nesteluj.
Skus nabootovat instalacku s odpojenym HDD, potom nabehne? Ak ano tak mas na HDD posahane somariny a uplne ho zmaz pomocou killdisk (je aj na UBCD) apod.

A Win10 ma specialne naroky na CPU (podpora NX bitu a podobne) a to stary CPU nemusi mat, ale ked ti funguje 32bit W10 tak musi fungovat aj 64bit W10. Mozno mu ale vadi ze mas len 2GB RAM, alebo je ten konic RAM vadny (napr. ten 512MB modul ci co tam mas). W10 64bit pouziva koniec RAM na kernel.
P.S. je aj mozne ze koniec RAM neni cacheable ak je BIOS naprd, skus len 1 RAM modul apod.
P.S.2. a kludne si tam mozes dat Win7, stejne asi na stary HW nebudes mat ovladace pre W10.

Už dlouho mám problém s nacítáním windowsů 10 z samotného disku.Když pc zapojím do zásuvky a zapnu pc začne bootovat a potom zobrazí ukazatele myši a černou obrazovku.Když dám restart z pc nejde už vůbec žádnej obraz.Musím to jedine vypnout power tlačítkem a potom zase zapnout.Používám slabou IGPU Radeon X300 a zkoušel jsem 10ky driverů ale stále nic.Když jsem tam měl win 7 take to takhle zlobilo.:-/

Myslim si ze za to vsechno muze grafika.Chtel bych zkusit do pc zapojit externi gpu kartu 7600gt a pokud to nabootuje nebo to bude normalne fungovat tak koupim nejakou za par stovek na aukru.Pc ma 3x 512mb Cl 2,5 ,1x 1024mb cl 3,0 .Zjistil jsem ze kdyz jsem jen 10 min v biosu a pak sahnu a tu igpu tak je uplne varici zda se ze to nezvlada vubec nic.

No zapojil jsem grafickou kartu a pc nabjehlo hned napoprve.Pc se zrychlil o 200% ale ted to brzdi to 1 core cpu.Cetl jsem na internetu ze deska podporuje athlon x2 64 4200+ a 4400+ do socketu 939.Problem je v tom ze to nevim jiste a na aukru jsem nic nenasel.Zkuste mi overit jestli ta deska msi 09ac podporuje athlony 64 x2 (939) a pujdu hledat na internet nabidky.

Ps Na aukru jsem vydel jen athlon 64 x2 ale jen do socketu am2 ktery je novjejsi.

Ty ses fakt masochista? Jdyz som precetl cele toto vlakno, tak len krutim hlavou, a uz vubec nechapu co si myslis, ale ak si myslis ze na koc s konom je potreba vyfuk (narvat konovi doprdele?) Tak prosim urob posvojom. Ale 64-bit os rvať na tuto pleclu k tomu este desinu a este planovat dokupit ram je asi rovnaka jovadina ako dokupit do skrine vysokej 2 metre v ktorej uz mas 70 policiek, dalsich 30 policiek o hrubke 2cm. Pak fakt nepochopim vyuzitie tej skrine ked 99% obsahu by zaberali policky. Ale ak si tam chces uskladnit mrtve mravce, prosim. Ale do toho pc bych na mojom mieste uz nevrazil ani korunu, a vysral bych se uplne na to v akom stave je a nechal ho dozit, zatial bych sporil na uplne novy, udrziavanie tejto plecky nazivu ti neprinesie nic, iba prachy ti to zozere, a aj tak kdyz kupis cpu o den odide mb a ten cpu je pre socket z minuleho stoleti tak si s tym cpu budes vies co moct urobit, to iste s ram. Aneb jak si trhat vlastne peniaze. Ale su to tvoje = tvoje rozhodnutie, rob ako chces,...