Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní počítač - pasuje to všechno k sobě?

Zdravím, vybírám si součástky do komplet nového herního počítače a chci se zeptat, jestli je to takto OK; případně jestli šetřím na součástkách na kterých bych neměl nebo jsem naopak vybral příliš drahé součástky.

Toto je můj seznam komponentů.

Počítač by měl utáhnout (nej)novější tituly na full HD plus by potěšilo, kdybych mohl v případě potřeby jenom dokupovat nové díly (třeba grafiku) a nemusel zbytečně kupovat komplet novou sestavu.

Díky za jakoukoliv odpověď.

očividně chce tazatel časem s procesorem nějak vydržet a upgradovat pouze grafiku, což je vcelku rozumné. z toho pohledu bych si i7 skylake nechal - i5 maxwell není žádná výhra.

nevím jestli i5-4690 + 380x vs i76700 + GTX960 bude mít "mnohem větší výkon", ale budiž
nejlépe to poskládat viz sestava v diskuzi na czc i7 + 380x > http://www.czc.cz/75373,178265,110330,134477,18444 4,164760,181755,178436,167802/kody

to že si nemůžete i7 dovolit neznamená, že je špatné si ho koupit.

pokud chci postavit PC tak, abych časem měnil pouze grafiku a procesor mě stále vydržel, je rada postavit to na starém maxwellu i5 (který stojí to samé jako i5 Skylake, btw) opravdu ideální rada - gratuluji, pobavilo.

• Ano, jen bych spise zakoupil Xeon na místo i7, kde pres cenovy rozdíl v nich prakticky zadny rozdíl není.

D :D I7 ja na hrani her zbytecne predrazeny overkill. GTX 960 je hrozna karta a sestava s R9 390 + 4590 vytre zrak nejakemu i7.

• Typické reci, virualního skladace, pubertálního jedince.

i7 6700 nebylo samozřejmě jediné řešení, dost se mi třeba pozdávalo i i5 6600. Moje hlavní kritérium byla právě ta zmiňovaná životnost ať už v kombinaci s MB, tak i samotného CPUčka; DDR4 kompatibilita, Skylake a tudíž nižší TDP (jasně, je to jenom papírovej předpoklad, ale pořád je to parametr, se kterým se dá pracovat).

Jinak dík všem za odpovědi. Upřímně řečeno grafickou kartu jsem měl původně vyhlídnutou GTX 970 od MSI, ale přece jenom ta cena rozhodla, že touhle cestou ne... R9 380 bude dost dobrý kompromis, souhlas.

Mimochodem, k tomu úplně prvnímu komentáři, mechaniku už mám, proto ani nebyla na seznamu. Mechaniku nepoužívám nějak často (už vůbec ne k vypalování, když už tak pro čtení).

Upravená sestava.