Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi RAM pamětmi.

Zdravím, včera jsem si objednal ramky a teď koukám, že jsem asi objednal jiné než jsem původně zamýšlel a je mi to celé divné, takže prosím o ujasnění. Mnou objednané ram jsou tyto http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-white-16gb- 2x8gb-ddr3-1600/150125/produkt. CL10, 1600MHz, 1.5V a cena 1841,-Kč. Původně jsem ale chtěl tyto http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-white-16gb- 2x8gb-ddr3-1866/150129/produkt. Tyto jsou téměř stejné, ale mají 1866MHz pracovní frekvenci, což beru, že je tedy asi lepší, tak jakto, že stojí méně? O peníze mi nešlo, spíš se snažím najít nějaké pozitivum na tom, že jsem objednal ty "horší". Nebo je tam něco jinak? Dají se nataktovat na 1866 aniž bych musel hnout s CL a napětím? Děkuji, fakt mě to slušně řečeno naštvalo, že jsem jak blbec objednal jiné, než jsem chtěl a už zítra mi je dovezou, tak nechci objednávku rušit :/.

Jasné, ale stejně, je tam to téměř. Ale proč teda ty ram trochu horší stojí o těch 30,-Kč více? Jinak u desky mám, že podporuje 1600 ještě normálně a u dalších hodnot nad 1600 MHz jsou hvězdičky, to znamená nějaký oc mod? Každopádně děkuji za odpověď.

• Podle velikosti RAM, pujde zrejme o herní PC, kde samotná pracovní frekvence ti na vykonu nepridá.
• Jestli zakoupís 1333, nebo 1866, je zcela jedno, az nekde u DDR4 to muze u 190FPS znamenat "1"Second rozdíl.

TiP~ Spíse se rid, jakou maximalní frekvenci a typ podporuje tvé <CPU/Základní deska>.

Děkuji desku vlastním tuším MSI Z97 gaming 5 a cpu intel i7 4790, deska podporuje do 1600 asi normláně a pak už s hvězdičkou, to nevím co přesně znamená, hádám nějaký oc profil nebo něco, ale děkuji za odpověď, asi nebudu kalkulovat a nechám těch 1600 a nebudu řešit :).

Já s tebou souhlasím. Jen nechápu, proč zrovna pro herní počítače by mělo být typické 16GB RAM, když je to v podstatě jediná skupina počítačů, které právě tolik nepotřebují. :-D

Vzhledem k tomu, že to využití i trefil, tak bych se rád přiučil, proč by pro herní mělo být zrovna 16GB typické. Jestli má mít herní počítač (narozdíl od ostatních skupin PC) 16GB, tak bych rád věděl proč, abych někde nešířil bludy a tuhle informaci využil, až budu něco skládat.