Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záchrana dat z disku - posouzení ceny

Zdravím, máme poškozený externí disk WD Elements 500 GB, našli jsme si firmu Data Clinic v Brně (www.dataclinic.cz)
Nyní nám došel email po posouzení stavu disku:

- rozsáhle poškozená záznamová vrstva, poškození servisní zóny

Režim STANDARD
• Předpokládaná časová náročnost: 10 – 12 pracovních dní
• Cena úspěšné záchrany dat: 22 400 Kč (27 104 Kč vč. DPH)
Na zakázce v režimu STANDARD se pracuje v pořadí došlých zakázek v otevírací době provozovny.

Myslíte si, že to je adekvátní cena? Děkuji za odpovědi

Jaká je podle vás adekvátní cena při tomto rozsahu poškození? Daly by mi jiné firmy podstatně lepší cenu (máte nějaký tip)? (Disk stál asi 1000 kč, podle dataclinic se cena odvíjí od použití náhradních částí, no myslím, že ty asi 25 tisíc nestojí)

Aha, děkuji za informaci, oni zkrátka disk jednou napíchnou a vytáhnou co nejvíc se dá, chápu to dobře?
Lze je nějak požádat, aby do dat nenahlíželi? V tomto případě se tedy nedá říct - nevytahujte soubory větší než 1 GB (nechci vytahovat např. filmy, které tam jsou - můžu si je stáhnout znova).

Je tam část rodinných fotek, takže to asi stojí za to, jen jsem potřeboval vědět, jestli ta cena není moc přemrštěná.

Spíš se s nimi musíš domluvit,za co těch 22k bude. Jestli za jejich vykázaný čas,nebo jen za úspěšné obnovení. Záleží na typu poškození,jestliže disk upadl a hlavička potom nějakou dobu poškozovala povrch plotny,tak záchrana vůbec nemusí být úspěšná,jen drahá.

já před cca 8 lety dával za záchranu 80GB disku desítku (známá firma v Praze) a byla to rychlá práce, vzhledem k tomu, že ten byznys je neprůhledný a nedozvěděl jsem se co přesně disku bylo, jestli to byla prkotina nebo to někde den na něčem bylo připojené.... pracovat na tom přes týden bude stát hodně, cena by tomu odpovídala

drahý špás to mít nezálohované, co? za ty prachy by bylo dalších hafo disků (tohle jsem měl kdysi taky před očima) :-)

Jestli je to adekvátní cena? To musíš posoudit sám, jestli si těch fotek natolik ceníš. A pokud tím myslíš to, jestli to někdo neudělá levněji, tak asi ne, možná bude někdo o tisícovku levnější, ale rozhodně Ti to nikdo neudělá třeba za poloviční cenu.

rozsáhle poškozená záznamová vrstva, poškození servisní zóny

tak především je otázka, jestli vůbec mohlo k takovémuto poškození dojít. Protože tohle udělá buď upadlá hlavička, nebo s tím někdo praštil o zem za běhu. Každopádně cena při takovémto rozsahu poškození je odpovídající.

vsak jasne, nekdo ale dela fotku jako umco a i kdyz si ji dodnes vyvola a zvetsi, scan je v dobe internetu povinnost. scan dvou set filmu v 9600dpi je prace na dva mesice, zabere jeden externi disk. o to vetsi je ma demence si ten externi disk nezalohovat ))