Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po vyčištění opět přehřívání notebooku při hrách. Pomůže chladící podložka?

Dobrý den,

mám tří letý NTB Acer Aspire E1-531G.
Před půl rokem jsem si ho nechal vyčistit v servisu od prachu jelikož se začal přehřívat při hraní graficky náročnějších her.
Vyčištění pomohlo tak na 2 měsíce a opět se NTB přehřívá při hrách až se vypne.

Pomáhá když při hraní her podložím notebook na ruličky od izolačních pásek a notebook je tak 5cm nad stolem což pomáhá průchodu vzduchu pod notebookem.
Také používám externí klávesnici a myš abych neohříval notebook vlastním teplem těla.

Zvažuji teď jestli si mám pod notebook koupit chladící podložku s větrákem.
A nebo si koupit OEM větrák(y) a prostě jej položit pod notebook do volného prostoru a nechat ochlazovat ty nejteplejší místa.

Uvažoval jsem o položce Zalman ZM-NC3 krerá má kladné hodnocení. Ale nakonec jsem na heurece četl v jedné recenzi:
"Trochu horší je to u náročnějších počítačových her, ale to je spíš proto, že notebooky mívají grafické karty po straně, takže pak doporučuji spíš podložku s větrákem neumístěným uprostřed."

Notebook se při normální práci vůbec nepřehřívá, pouze u graficky náročných her.

Rozhoduji se tedy mezi podložkou nebo samotnými větráky.
Prosím o rady, zkušenosti. Děkuji

NOTEBOOK NENÍ NA HRY! Právě jsi narazil na jeden z hlavních důvodů proč na notebooku nehrát. To tady tvrdíme už hezkejch pár let.. Navíc ten tvůj plasťák Acer patří k těm nejhorším notebookum, ten má to chlazení děsný. Na to ti podložka nepomůže. Když už, tak nějakej hliníkovej notebook s lepším chlazením, nebo stolní PC

To je nemoc všech notebooků, časem se takto uvaří, když se na nich hrají hry.
Podložka ti moc nepomůže, prakticky to jen ofukuje plast z venku, což je k ničemu. Ale sám si zjistil, že pomůže notebook vypodložit, což je prakticky stejná funkce chladící podložky.

Acer Aspire E...

jsou low-end mrdky.
acer dříve ten odpad vyráběl pod názvem divize "emachines" - smutně proslulé shity, které úmyslně kvůli nejnižší ceně nemají výkon k hraní her, kvůli výrobním nákladům nemají chlazení dimenzované na odvod tepla.
má ubohé parametry, kvůli ceně nemá ani předinstalované windows.
kupují si to laici, kteří neumí ani správně nainstalovat ovladače, ale láká je bezdomovecká cena a myslí si, že skoro zadarmo kupují použitelný notebook. místo toho si dotáhnou shit.
věnuj to důchodcům nebo bezdomovcům.

Nechci to obšírně komentovat, jenže při tomto použití je chladicí podložka nejrychlejší cesta k odpálení stroje, nic nenahradí fyzické vyčištění stroje, ofukování obalu je jen šidítko. Někteří uživatelé hrají i v posteli a rychle nasají půl přikrývky. :-)