Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem taktování

Opět zdravím všechny do redakce:-D

Takže abych začal: Mám počítač Intel celeron 1000Mhz, 320RAM, grafiku ATI Radeon 8500 a dva hard disky..
Můj problém je v tom, že mi už nestačí jen výkon této sestavy a proto bych se chtěl
zeptat zda byste mi nemohli říct jak se taktuje grafika a procesor( u toho jsem to
zkoušel i v Biosu ale marně...) popřípadě nějaký ten odkaz na stažení programu na
taktování. Scháněl jsem to kde se dalo ale nic platné to nebylo:-(

Děkuji za přečtení

kdyz to neumis tak se k tomu neser!!!! kua tak trapne otazky....kdyz to neumis pretaktovat tak se k tomu neser....mam malou segru(7let) a i ona vi jak se to dela!!!!! tak bud fklidu:D
Mírněte se ve výrazech. (karel)

Na téma taktování toho bylo myslím napsáno už dost, tak se divím, že jsi nic nenašel. Na stránkách Svethardware.cz a PCTuning.cz jsi byl? Zkus třeba do Google zadat slovo Rivatuner.

Přetaktování vyžaduje poměrně hluboké znalosti, jinak si můžeš počítač i zničit. Dosažený výkon záleží na mnoha faktorech, někdy se ani to riziko a věnovaný čas nevyplatí. Každopádně jestli potřebuješ skutečně výkon, z té současné sestavy už nic zázračného nevymáčkneš.

buď rád, že tvůj PC dědeček ještě vůbec dýchá a nedráždi ho ještě OCčkem. Ono by se taky mohlo stát, že se ti usmaží, nebo že velmi rychle bouchnou (už tak polovysušené) kondíky na desce.

P.S.: to železo co máš, stejně moc taktovatelné není a navíc i kdyby to šlo, tak to bude max. o pár procent, což tě dnes už nevytrhne (bude to prostě jen o trochu méně pomalý počítač;-))

P.P.S.: doporučuju šetřit na nový...

Z větší části souhlasím... ale :i:: trochu protestuju proti tvrzení, že Celeron 1Ghz není taktovatelný. Záleží na kvalitě desky, konkrétním kusu CPU a schopnostech desky, ale při troše štěstí (a vydatném chlazení) se dá přehodit na 133 FSB, což dává výslednou frekvenci 1,33 Ghz. :-)