Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smazání zbytků po odistalaci z registry - lze bezpečně? Jak? Čím?

Ahoj,

zakoupený instalovaný program se cca po dvou letech přestal chovat korektně, padal, odinstaloval jsem ho tedy, a doufal jsem že opětovná instalace problém vyřeší.
Jenže, nová instalace se nedaří, prý je program již nainstalován.
Po ručním hledání v registru se najde spousta zapomenutých zápisů týkajících se tohoto programu.

Existuje nějaký bezpečný způsob (kromě reinstalace systému - W7 64bit), jak ty zápisy z registru dostat?

(kontaktoval jsem výrobce programu, ale žádný ze tří způsobů opravy které mi navrhl nefunguje)

Přeinstalace systému mi zatím nepřipadá výhodná, protože všechno ostatní se chová normálně..

niekedy to ide,niekedy nie,záleží od programu,stavu systému a iných okolností,pokial používa program nejakú ochranu proti kopírovania a la CDzilla,Rainbow Warrior a spol,tak obvykle nová inštalácia programu v stávajúcej inštalácii je prakticky nemožná,pokial zlyhala aj podpora od výrobcu programu,je len velmi malá šanca,že sa s tým bude dať niečo rozumné urobiť.....

1. Nainštalovať REVO Uninstaller
2. Pomocou REVO Uninstaller nainštalovať ten problémový program
3. Pomocou REVO Uninstaller odinštalovať ten problémový program vo všetkých troch krokoch:
a) odinštalovanie programu
b) odstránenie všetkých zápisov z registrov
c) odstránenie všetkých súborov čo po nainštalovanom programe zostali v počítači.

REVO unistaller je v tomto prípade pravdepodobne zbytočný,on si stráži zápisy,ktoré vznikajú až po jeho inštalácii,nie pred jeho inštaláciou,za tie roky používania systému a programu došlo už k tolkým zmenám v systéme a v registroch,že to bude dosť velký problém vyriešiť to nejakým jednoduchým spôsobom,hlavne pokial samotný program rozptýlil zápisy a rôzne certifikáty a klúče vzniknutých pri jeho aktivácii v celom systéme a v registroch......niekrdy stačí nejaký zabudnutý °.msi/Installshield Runtimes súbor v Program Files,zložke EssellerateEngine/ak v systéme existuje/, alebo v užívatelskom profile a reinštalácia programu zlyhá.....

Taky moc nechápu hned ten bod 2. - vždyť píšu že ten program nainstalovat teď nejde, brání mu v tom asi nějaký zápis v registru, podle kterého si myslí, že už je nainstalovaný - proč by zrovna REVO Uninstaller ho uměl přesto nainstalovat?

No a pak už bych měl vyřešeno, a bod 3. už bych nepotřeboval...

TiP~Jako "ALTERNATIVA", jde pouzit SW typu <RegCleaner>, kde projit nalezené polozky "RUCNE"/ v registrech nenech NIKDY neco mazat automaticky!!,, kde kuprikladu najdes pozustatky tvého uvedeného programu a zvolis dle uvahy tvou volbu, co chces s "reg" delat /kuprikladu odstranit, zalohovat (BackUP), obnovit.

• Stahnou zde <REG-CLEANER>

[/url][img=http://static.commentcamarche.net/www.commentcamarche.net/faq/images/2666-regcleaner4-s-.png]http://static.commentcamarche.net/www.commentcamar che.net/faq/images/2666-regcleaner4-s-.png[/img]

Děkuju za vaše reakce.

Jak říkám, odinstalace nějak proběhla, ale zanechala v registrech nějaké klíče/zápisy.

Program je legálně koupený, registrační klíč mám.

Na disku se zdá že vše od toho programu zmizelo - z "program files" i z "instalované programy". Přesto nejde provést nová instalace (píše že program je již nainstalován)

Takže opravdu bych asi potřeboval "jen" vyčistit registry, ale cc cleanerem si netroufám, moc jsem o něm četl...

Program se jmenuje TBarCode Office, generátor čárových kódů pro ms office programy, dodavatel komunikuje, akorát že žádné ze tří řešení které mi navrhl, nefunguje. Program fungoval dva roky bezvadně, a najednou se začal hroutit s chybovýma hláškama, myslej jsem že přeinstalace bude brnkačka, ale není.

Total Uninstall. Používám řadu let. Spustí se záznam (kontrola registru => zaznamenání), pak instalace a znova záznam změn. Odinstalace probíhá pomocí TU tak, že se nejprve spustí klasický odinstalátor daného programu, pakliže je a následně se provede totální odinstalace pomocí TU. Vše co bylo nainstalováno a později odstranění se zobrazí v výpisu. Když se něco neodstraní, ve výpisu je pak chyba a jednoduše se jen zkopíruje cesta např. k problémovému souboru a odstraní.

Jsem s tím programem nadmíru spokojen.

Tady má dokonce návodek, to umístění se může verze od verze drobně líšit.

Click Start --> run
Type in "regedit", and then click ENTER to open Windows Registry Editor.
Find out the below registry keys in the editor.
HKEY_CURRENT_USER\Software\TEC-IT TBarCode Office 10)
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\program name)
(HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Run\eg ui)
Delete those registry keys by right clicking on them and select "delete".
Go to Start > Control penal > Folder > Select Show Hidden Files and Folders
Locate and delete the following folders manually if found:
(C:\Program Files\TEC-IT TBarCode Office 10)
(C:\Document and Settings\All Users\Application Data\program name)
(C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\program name)
Close registry editor and restart Your computer.

Takže si mimo jiné zapnout zobrazování skrytých souborů a složek.