Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HP Laserjet 4M - chyby při tisku

Všechny zdravím a prosím o radu.
Strýc mi dal, starší tiskárnu Laserjet4M, používal ji pod Win Xp naprosto bez problémů.
Já jí nainstaluji v pohodě, ale jakmile chci něco tisknout, tak nastává problém. Zkušební stránku to vytiskne tak, že hlavička: logo + "Windows XP Zkušební stránka tiskárny" je OK, ale zbytek stránky je změť náhodných znaků, velikosti cca 32pt. Když tisknu nějaký dokument tak tam občas nějaký znak (slovo) přečtu, ale to je všechno:-(
Testovací stránka přímo z tiskárny je OK. Ovladače mám nejaktuálnější. A tipy z Windows jsem aplikoval, ale bez výraznějšího efektu, částečně pomohlo: Písmo True Type -> Načíst jako písmo.
Díky moc za rady

začal bych na parportu (viz host) -- nech tam jen bidirectional a otestil kabel.

hlavně si ověř, že máš v ovladači nastavenou stejnou velikost RAM v tiskárně, jako v ní doopravdy je :-)

není od věci taky zapnout ochranu stránky (opět v ovladači) a kouknout do menu tiskárny, jestli tam není něco blbě.

Teď jsem si s ní zase chvíli "hrál" :-)
A když jsem chtěl tisknout zkušební stránku tak se objevil error 22, což by mělo značit chybu ve spojení..To se mi stalo 2x, vždycky jsem jí musel resetovat, a když jsem to chtěl zkusit tisknout po třetí, tak se objevil error 20 (MEM overflow), ale to pravděpodobně souvisí s tím prvním err..
Jinak v BIOSU je nastaveno bidirectional, a paměť je na 6MB, což souhlasí s tiskárnou, když jsem zapnul ochranu stránky, tak se to o něco zlepšilo.
Mám podezření na vadný kabel, musím ho ozkoušet.