Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s ram

zakupil som si ddr4 hyper x 4gb 2133 mhz ram jednu a zasadil do msi H110M VH zakaldnej dosky a ked som si stiahol programy na specifikaciu ukazuju ze ram pracuju iba na cca 1000 mhz .. kde može byť chyba ?

# Takze kolik mas tech RAMek dohromady ? Nech SCREEN programu ktery to kde ukazuje.
"1000 mhz", ono v zakladu <DDR> u RAM znamena /Double Data Rate (2x), v tvém pripade 2x1000=2000MHz, (RAM zapoj do DUAL-CHANEL).
DUAL CHANEL : 1x RAM v v <DIMM A2> druhaRAM ve slotu <DIMM B2>.

TiP~ Na hodnoty tvé RAM, se podivej primo v BIOSe, nez v nejakem SW/Ktery je stejne odsouzen na informace poskutnuté biosem.