Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni monitor Eizo vs AOC

Ahoj,

plánuju koupi nového herního PC a nedokážu se rozhodnout který z těchto 3 monitorů si vybrat, plně mi bude stačit Full HD rozlišení, IPS panel a 24 uhlopříčka..

Kandidát 1 :
http://www.czc.cz/eizo-ev2450-bk-led-monitor-24/16 3440/produkt
Slyšel jsem jenom samou chválu na značku Eizo, ale taky jsem četl že tento model má panel made by LG, zase je tam záruka 5 let...

kandidát č. 2 :
http://www.czc.cz/aoc-i2473pwy-led-monitor-24/1537 79/produkt

a č. 3 :
http://www.czc.cz/aoc-i2470pwqu-led-monitor-24/141 468/produkt

Rozdíl je hlavně v kontrastu, žádný odborník ale nejsem takže si rád nechám poradit.

Díky moc za odpovědi...

# Z AOC mám dobré zkusenosti, bohuzel né prímo z uvedenym modelem.
• Od AOC jsem zaloupil "27" 3D/120Hz, v porovnání s mym druhym Asus (o 80€ drasí) se stejnymy parametry, se drzí velmi dobre /vyborny kontrast (nebo jak se ríká "cerná opravdu cerná" :-) ),, uz ho mám nakou dobu a jsem velmi spokojen, jediné nekvalitní co má, jsou integrované reproduktory, které stejne nepouzívám.
• Ostaní typy od AOC, znám spíse kancelárské, ketré pouzívame spolecne s modely Dell, za poslední rok, jsme nemenili ani jeden, i pres nepriznivé recenze, AOC se skuseností co mám, nevidím jako spatny.
EIZO :Znám jen z recenzí, uvádí ze je dobry.

Já vím, že to možná bude znít jako póza, ale už bych do ničeho jiného než EIZO nikdy nešel. A vím, je to i otázka peněz.

Osobně nerozumím termínu "herní monitor". Vím, básní se tu o 120, 144Hz, nikdy jsem to neměl, takže nemohu srovnávat. Mám 60Hž od doby, kdy jsem někdy v roce 2002(?) pořídil první elcédéčka (17", za 25kKč za kus). Tehdy to byly Hitachi s rychlostí 16ms (v době uvedení to bylo považováno za špičku, to se ještě měřilo černá-bílá-černá nebo? bílá-černá-bílá, žádné šedá-šedá-šedá). Dnes už technologie výrazně pokročily, rychlosti a další parametry se zlepšují.

Hry hraji hodně a často, ne ale profesionálně a ne FPS multi (tam prý bez 250fps pomalu nemám šanci). Nikdy jsem si ale nevšiml, že bych v nějaké hře viděl mazance, šmouhy při pohybu nebo nedejbože jednotlivé snímky.

A nebudeš jen hrát, teprve na desktopu je EIZO jednička :)

P.S. Rozbalený výrobek bych nekupoval. Tipoval bych, že tam bude vadný (sub)pixel, když to někdo vrátil…

P.P.S. Nepátral jsem, ale nezdá se mi, že by EIZO používalo nějaké béčkové součástky. I když, možné je samozřejmě vše.

# V mém prípade, jsem zakoupil 120Hz kvuli 3D/kde mám 2x60Hz, na 120Hz hraju jenom zavodní hry, zbytek mám nastaveny V/Sync na 75Hz, pri této frekvenci mám podsatne lepsí hloubku cerné, 60Hz se nebráním, mezi 60-120, není takovy rozdíl, jako 30-60 obrázku za /s.