Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem licence windows

zdravím,
můžu ve firmě nainstalovat na pc desktopový operační systém windows 7 a nainstalovat na něj sql databázi, a dále na jednotlivých stanicích (w7) je instalována aplikace, která se připojuje k tomu sql na "serveru".

nebo porušuji licenci a musím mít na tom PC, který je jakože "server" instalován servrový operační systém?

ve všech případech mluvím o Microsoft Windows.

díky

licencia windows neprikazuje,kde sa dá operačný systém použiť,pokial máš platnú užívatelskú licenciu,môžeš ju použiť aj v komerčnom prostredí,dôležitejšie bude použitie iných produktov a typ operačného systému,ktorý musí danú aplikáciu plne podporovať.....príkladom môže byť MS SQL Server,kde u home/starter verzii je podporovaný maximálne 5 súčasných pripojení,neobmedzený počet pripojení je od verzie professional,takže pokial nasadíš na SQL databázy verziu home,môže nastať problém s používaním,pokial bude "klientských" počítačov viac ako 5 a budú chcieť alebo musieť využívať databázu ne "serverovom" počítači súčasne,rovnako je obmedzený aj počet súčasne pripojených klientov k "serveru",pokial je na "serveri" použitý win7home verzia,kvôli tomu je často výhodnejšuie aspoň na počítači,ktorý je využitý ako server,použiť vyššiu verziu win7,ktorá podporuje správu viacerých súčasne pripojených klientských staníc súčasne....