Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 10 - ovladače

Zdravím,
chtěl bych vyzkoušet Windows 10, čistá instalace z DVD, jenže na něj nemohu najít ovladače. Na webu výrobce jsou k dispozici jen ovladače pro chipset.

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-z68a-d3 h-b3rev_10/download/

Mám ovladače pro audio, LAN, SATA a USB použít ty pro Win 8.1? Nebo případně pak nechat Windows update ať je stáhne?

Díky za rady.

GA-Z68A-D3H-B3 rev. 1.0

Nemas ho pouzivat vobec, ked nemas ovladace.
Daju sa pouzit tie z update dajusa pouzit aj tie co mas, ale nemusi to spravne fungovat. Treba skusit aj hladat nejake na webe vyrobcu chipu, ale tam budu zrejme tie same co stiahne winupdate. Na niektore veci nestiahne update nic, tie si potom treba hladat manualne. Ale zasa plati nemusi to fungovat spravne.

Pri upgrade sa to snazi pouzivat aj tie z predoslych win nejak, ked robis cisty install tak tam nema ziadne predosle (videl som u mna napr. na SD controlleri - po upgrade siel, po cistej ne). LAN by mal snad W10 poznat hned, ale neni to imho pravidlo ptz lan chipy casto Win nativne nepozna (a stiahnut to nema jak)

univerzální postup to není.
chodí sem 95% konzumentů (lamy), kteří netuší co je to základní chipset driver a jejich instalace ovladačů začíná a končí grafikou. zbytek je podle nich povinnost winupdate.
jak stejní samoadmini dopadají s různými drivergeniusy, jejichž vývojáři by měli být o něco bystřejší než těch 95%, je snad známo.
takže ani od winupdate nikdy nebudu čekat zázraky.