Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze načíst externí HDD v MS Windows

Zdravím,

mám externí disk WD 2 TB a jednoho dne po připojení nelze načíst. Disk se po dlouhé době zobrazí jako disk D bez zobrazené kapacity, ale to je vše, pořád načítá a načítá a tuhne celé PC (nejde wifi atd.). V Discmgmt.msc ho nevidím protože po připojení disku program neodpovídá. Disk je v pořádku protože po připojení na jiné PC s Ubuntu funguje jak má. Používám ho takto stále že ho střídám na W7 a Ubuntu ale až dnes na W7 nenabíhá.

Nevíte někdo co s tím? Děkuji za přínosné odpovědi.

1. Odpojte problematický disk
2. Reštartujte PC
3. Zmeňte pridelené písmeno pre CD-ROM mechaniku D:/ na písmeno E:/, alebo F:/
4. Reštartujte počítač
5. Pripojte problematický disk
6. Zmeňte pridelené písmeno problematického disku z D:/ na písmeno E:/, alebo F:/
7. Zmeňte pridelené písmeno pre CD-ROM mechaniku z písmena E:/, alebo F:/ na písmeno D:/
8. Reštartujte počítač

PC nemá CD mechaniku a znovu opakuji že program diskmgmt.msc po připojení disku zmrzne a správa disků také, takže nevím jak mám disku změnit písmeno. Jestli na to existuje nějaký program mimo windows tak prosím který mám použít?

Vychádzam z predpokladu, že program diskmgmt.msc bez pripojeného problematického disku je funkčný.
1. Odpojte problematický disk
2. Reštartujte PC
3. Zmeňte pridelené písmeno pre HDD na písmeno E:/, alebo F:/
4. Reštartujte počítač
5. Pripojte problematický disk
6. Zmeňte pridelené písmeno problematického disku z D:/ na písmeno E:/, alebo F:/