Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10 oplatí se přejít?

Zdravím mám W8.1. Dnes jsem byl u kamarada a ten ma w10. Tak se chci zeptat oplaí se už přejít na windows 10? Nejsou tam nejake zasadni chyby ktere ovlivnují funkce chodu windowsu? Díky moc za názory
Změna kategorie, původně: Software (Kurt)

• Je hruza tady ta generece detskych BigBurger "obezních mozecku", co se zase pobavili u hamburgru a tacku plnych hranolecek, "jak je windows 10 nahovno", protoze to cetli a kdyz to pisou, tak to tak je, "chrup", "chrup"..upatlavajicí svou mastnou obezní rucickou svuj poslední korejsky Samsung.
• Ano, je to chyba samotného MS, ze nemyslí na kazdého troubu, co instalaje neco na neco co na to není urcené.

Ale ty mudrlante ... jsou i jiná fora. Nebo že bych neuměl číst i jinde? Co http://tech.ihned.cz/pocitace/c1-64890160-microsof t-windows-10-november-update-v-cr - a nejde jen o tyto noviny, je toho plný net. Pedrosso, pedrosso, jak už ani hledat sám neumíš (nebo jsi spíš líný hledat), nesnaž se dělat ze sebe chytrýho - nemáš na to! 8-)

P.S.: Netvrdím, že jsou naprd - i já je mám, jen bych s tím spěchem o přechodu se zbytečně neunáhlil. Dokonce jsou i takoví, co se chtějí vrátit k předchozímu systému, ve kterém byli, než šli do Win 10 - a výrobce to umožnuje - třeba tady: http://wintip.cz/443-jak-se-vratit-z-windows-10-k- puvodni-verzi-windows

Hold, jsou mezi námi tací, co jim to jejich mozek nepobere, že i takové věci jsou možné.

Oni to cpou z jiných důvodů, že by to bylo na prd, si nemyslím. Na pokusném nepracovním starém NB W10 mám a žádný problém, vše funguje jak má. Práci nebo banku bych ale na něm neotevřel.

Jeden systém (nemusí se starat o další), špiclování (telemetrie), příprava na Windows 365 (plať furt pryč jako u Office či Adobe > CS6) - proto to tlačí.

Souhlas,zcela evidentně za tím je byznys a peníze. Ale bojovat způsobem - je to nedodělek a mazat upozorňovací ikony i za cenu poku*vení systému a registrů je úsměvné. Asi jako - tady je zákaz zastavení ? Máňo vylez a tu značku ulom,ja pak tady zaparkuju ...

# S PCs s nainstalovanym Windows 10 /na kompatibilním materialu, jsem problémy videl zrídka, o proti predeslé 8.1 je podstatne stabilnejsí, vyresena kompatibilita nekterych aplikaci, kde opet 8/8.1 dlouhou dobu vázli.
• Poslední verze, co byly doruceny prostrednictvym servisu "Update", zapracovali na samotném <OneCore>, kde i na mé slaboucké "Microsoft Surface 3" cítím zretelné zrychlení.
• O proti predeslym systémum, má <UWP> /Univerzální aplikace, coz má za dopad pocet aplikací na samotném WStore.
• Windows 10, jako jediny z verzí Windows podporuje technologii <DirectX 12>, coz se muze také dle tvého HW osazení hodit.
• MS, nak opustil od optimizace a kompatibilty prechodu z predeslého OS na 10, proto bych doporucil, po overení, zda-li tvuj HW má dostupné ovladace na Win10, jestli ano : "provést "CISTOU" instalaci".

# A ty si naivne myslís, ze nekde ze skríne vytahnes, oprasís 3-5 Let stary NTB nainstalujes Windows 10 a cekás zázraky ?
• V nekolika prispevcích uvadís "stahuj ovladace jen ze stranky vyrobce", ale sam to tak delás ? :-)
• Pripadne mi to moc smyslne jednoduché, 1x zkusit Windows 10 na (mozná s NTB ktery není s 10 kompatibilní) a kricet "to nechci ani zadarmo"..nedolelávka,.

Kolik me prímo proslo PCs windows 10 presne nereknu, ale problémy zatím zaznamenal, ze pochází spíse ze strany uzivatele, jak samotného OS.
• Na mobilu, s ním také problém nemám.

Ano, ale nestahuji nové, protože na muj notas nové nejsou a asi nebudou, takže jsem je uložil na HDD v mém pc. A pomoci flešky je obvykle instaluji. Ted i muj notas nemá mechaniku.

A furt mě napadáš, já mužu klidně instalovat WIN 10 na pc. Ale seru na to, aby mě prolezl mé data a někam je posílal.

Re: W10 oplatí se přejít?

# Prosím ?!
Jsem jen v obraze tazatele, kdyz si dojde pro radu, a nekterí ucastníci mu zacnou psát jak je 10 nahovno, tak má snad právo vedet : Proc je nahovno : napsat "Windows 10 nebrat" bez nákého oduvodnení, dokáze i muj 3 lety synek kterého nemám.
• Rakovina této poradny, nekterí ti, co z poradny delají jen okruh svych preferencí pred objektivitou dotazu.

TAZATEL: Dobry den, chci si koupt auto renault, je to dobré auto? Vybava, cena, vlastnosti, dekuju.

RADCE : Ahoj Renaulta si nekupuj, to sou nahovno auta, je to nedodelávka na hovno, nevlezla mi do garáze..

Pokud to bude furt stejnej nedodělek, tak ano. Za peníze... ani korunu!

• Jde o realitu "Mas zkusenost s Windows 10 ?", blbce oznacuji toho, kdyz se baví o necem o cem nic neví pretvarujíci se opakem, privetivejsí mi pripadne, nechat alespon tvuj zdroj vedomosti v podobe odkazu a nechat ho tazateli at sám posoudí, "podstata tohoto vlákna", jestli mi rozumís. :-)

Dobre, das mi jen MODEL toho NTB?
• Aha, takze 1 zkusenost na 1/2 pristroji, rozumím, to jsi mu nemohl napsat hned ? :-)
Typu:
Zkusil jsem 10 na mém NTB, mel jsem problém s mechanikou.
Nez:
Pokud to bude furt stejnej nedodělek, tak ano. Za peníze... ani korunu!

Asus, vyborne, v pondeli se podivám na nás Server /servisu pro tvuj model, (ke kazdému modelu mám prístup /k technical solution/, mozné resení DVD, ci správné ovladace /zda-li vubec existuji, ti zaslu zprávou.
• Pak instalaci proved znovu, budes-li mít cas. Jestli né, coz je tvé právo, ale nenazívej Win 10 nefunkcní.

To jsem nevěděl, že můj příspěvek rozpoutá takovou debatu.. nicméně pravdu má XoXoChanel. Pokud máš nějaký problém, tak napiš konkrétně jaký a proč daný OS nedoporučuješ.

Napsat je to nedodělek nahovno, neberu ani zadarmo.. tak takhle se vyjadřují buď psychicky nevyzrálí jedinci, nebo přiopilí strejdové někde v krčmě.

Toto je počítačová poradna a tazatel popřípadě další lidé s problémem, kteří si tu budou tato vlákna pročítat, by se měli dozvědět konkrétní informace.. a ne číst hádky o výkalech.