Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hyper-V a AMD-V (Android emulátor)

Zdravím, mám Lenovo IdeaPad G505s. Pokouším se vyvíjet aplikace pro Android. Po nainstalování různých SDK a podobných příslušenství pro spuštění Android emulátoru jsem narazil na problém. Emulátor sice se načítá, ale je to hrozně pomalé. Čekal jsem 30min, ale bylo to pořád na stejném bodě. Emulátor spouštím přes Xamarin android player + Virtual box od Oracle. Po pátrání na internetu jsem našel návod, ve kterém se píše, že je potřeba si zapnout v BIOSU AMD-V, což je podpora virtualizace. V biosu jsem to nenašel, ale po stáhnutí Speccy jsem zjistil, že můj procesor to podporuje a je to enabled. V programu Virtual box, ale v nastavení tabulku Virtualization mám zašedlou. Máte nějaké rady jak zařídít aby Virtual box detekoval moji virtualizaci nebo pořípadě jak vyřešit problém s pomalým načítáním emulátoru?

# Podobny problém se mi vyskytl s CPU/Intel, kde jsem pro emulaci/aplikace Windows Phone pres VS, aktivoval v :

• Nastavení
• Programy
• Zapnutí vypnutí funkcí Windows.

Ve volbne FUNKCÍ jsem povolil <Hyper-V>, v mém pripade mi to problém vyresilo. /V BIOSE povolená "Virtualizace".
[img]https://i-msdn.sec.s-msft.com/dynimg/IC631188.png[/img]

Dulezité :Jakou más verzi Windows ? Aby tvá verze OS, vubec funkci virtualizace podporovala.
• Nechávám radeji na overení, ale jestli si správne vzpomínám, verze Windows HOME, Hyper-V nepodporuje, podporovanych jen na verzích:

1) Pro
2) Entreprise
3) Server

TiP~ Jestli si nejsi jisty, nebo se chces ujistit, bez do konsole <CMD> a napis :

systeminfo.exe

• Dole na konci vypisu dole se podivej, co mas napsané za "Hyper-V Requirements".

Hyper-V vůbec v těch programech nemám právě. Mám windows 10 HOME, díky za tuhle informaci.
V cmd mám napsané, že "Virtualization enabled in firmware: NO".

Takže jediné řešení je přeinstalace windows?
PS: Ten bios jsem snad projel od začátku až dokonce celý, ale kolonku "disable/enable virtualization" jsem nenašel.