Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je toto dobrá herná zostava?

Dobrý deň,môžete mi prosím Vás povedať či je toto dobrá herná zostava do 1000eur,alebo by sa dala zložiť nejaká ešte lepšia? Ďakujem :)

Grafická karta
Sapphire radeon R9 380X Nitro oc 4GB
Procesor
Intel core i5 6500
RAM
Kingston 16GB kit DDR4 2400MHz cl 12
Základná doska
Gigabyte ga-z170-hd3p
SSD
Samsung 850 evo 250GB
Pevný disk
Seagate barracuda 7200.14 1tb
Zdroj
Seasonic ss-600et F3
Skriňa
SilentiumPc brutus M25 pure
Mechanika
Asus drw-24F1MT
Změna tupého předmětu, původně: Otázka (karel)

Má vůbec cenu na takovéto dotazy odpovídat?

alebo by sa dala zložiť nejaká ešte lepšia?

Dostaneš návrh který je o 30% celkově výkonnější a to v limitu.
Stejně si vedeš svou, asi ti nejde o cenu/výkon/vyvážení, ale nýbrž o seberealizaci.
(nakonec máš pravdu, tvé peníze, tvoje rozhodnutí)

Áno ja ti ďakujem za radu,lenže ty si mi poslal 2 ročný procesor,2,5 ročnú základnú dosku a v tých rokoch je to obrovský rozdiel uvediem príklad,máš 22 metrov a za tie dva aj pol roka ty prejdeš napríklad 14 metrov,preto, a aj ten procesor proste najlepší je podľa mňa ten Intel alebo AMD aj keď tie sú trošku horšie,no nakoniec som objednal inú zostavu a to je táto :chladič na procesor -gelid solutions tranquillo
Procesor -Intel core i5 6600
Gpu-sapphire Nitro r9 380x oc
Ram-kingston 8GB kit DDR4 2133MHz cl14 hyperx fury
Ssd-samsung 850 evo 250GB
Zdroj- Evga Supernova 650 G2
Doska- Asus b 150 pre gaming
Skriňa -evolveo r04

No přesně, tvoje zdůvodnění je naprosto mimo mísu.

Věz, že mezi čtvrtou HR, pátou Broad. šestou Skyla. u procesoru i5-i7 na stejné frekvenci je tak možná 5% rozdíl ve výkonu při podobné TDP a ceně = a pokud nebudeš taktit (procesory s K) z toho nejlépe právě vychází pravě ten Xeon HR = cena/výkon/spotřeba(TDP) + ceny desek.

V čem je rozdíl který stojí za úvahu, je IGP kterou stejně využívat nebudeš a budeš se divit - suverénně vyhrává pátá generace Broadwell.

i5 čtyř jádro a i7 čtyř jádro + HT je pro tebe též nepodstatné, jelikož nevíš o co kráčí.
(jo a objednal si druhou ligu co se týče krabice, předimenzovaného zdroje a nakonec i desky, navíc jen herní střed)

Blbost. Blbost. Blbost.

Mohl jsi mít mnohem výkonnější sestavu. V čem přesně je 2 roky starší procesor a 2.5 roku stará deska horší než v tom, co jsi objednal? Navíc nemá nic, v tom 1231v3 je jistota právě v tom, že je starší a je prověřeno, že vydrží. Stejně tak základní deska. Mohl jsi mít u lepší grafickou kartu. Prostě nechápu. Vybereš papírovou i5, 380X, pouze "B" desku a zavreš to do takové hnusné a určitě kvalitní krabice. No, gratuluji. Očividně se vyznáš mnohem lépe.