Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s LCD panelem

Ahoj,
mám problém s lcd panelem.
Problém je v rozlišení, pokud nastavím rozlišení 1280x1024 a menší, tak je obraz ok, ale pokud dám vyšší rozlišení, tak se obraz zhoršuje (vypadá to jako kdyby obraz někdo několikrát zvětšoval a zase zmenšoval a rozmazal. Míra zhoršení je závislá na frekvenci. Na 1920x1080 při 30i Hz vypadá normálně, ale při vyšší už ne. Dříve to bylo ok. Nevíte čím by to mohlo být ? Monitor je připojen přes DVI.

Co je to za LCDčko? Jaké má nativní rozlišení?
Některé typy mají možnost, že při nižším rozlišení je okolo aktivní plochy černý rámeček, což je v některých případech asi lepší řešení, než když je obraz přes celou obrazovku, ale interpolovaný...

u běžných lcd 17",19" je dnes 1280*1024 standard, refresh 60hz. proto si myslím že vyšší rozlišení nemůže dopadnout dobře - lcd nemá pixely kterými by ho zobrazil. a pokusy s vyhlazováníím/cleartype to snad jen zhorší.
snižovat tak výrazně refresh se mi nezdá dobrý nápad, současné lcd nemají už tak velkou setrvačnost aby nešlo vnímat blikání obrazu, ale nezkoušel jsem to.

ale neobtěžoval ses napsat konkrétní typ, možná si jen tak plácám a tvůj model třeba umí rozlišení 1600*1200 (pro změnu ho nemusí zvládat třeba integrovaná grafika, nebo windows bez .inf souboru rozeznají jen obecný plug&play typ)