Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrievanie a podtaktovanie

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť či neviete v čom by mohol byť prblém, keď napríklad hrám
hru Counter Strike Global Offensive, tak po zapnutí začínam na nejakých 90-120fps, a zhruba
po 5 kole už kolo čo kolo strácam fps až sa mi to nakoniec pohybuje niekde medzi 30-60fps(po zhruba 20 minútach).
Keď to napríklad dám na minútu na plochu, zasa si môžem polku kola zahrať na tých 120 fps a potom to spadne.
Podľa mňa sa počítač prehrieva a preto sa podtaktuje a stráca výkon. Chystám sa to dať do servisu nech mi to
prečistia a prepastujú lebo sám si na to asi netrúfam ale najskôr by som chcel vedieť či to nemôže byť len nejako
zle nastavené a mohol by som podtaktovaniu zabrániť(nedávno som vykonal čistú inštaláciu windows 10, tak či tam
nemôže byť niečo zle nastavené alebo tak). Prípadne by som bol rád keby ste mi poradili nejaký program,
v ktorom by som si overil, že sa mi procesor alebo grafika fakt podtaktuje.
Teploty pri záťaži:
CPU: 85
GPU: 80
Základná doska: 85

Len podotýkam, že také teploty mám odvtedy ako som notebook kupil.
Ide o notebook Lenovo B590:
Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40Ghz 2.40Gz
Grafika: Nvidia geforce gt 720m

Meras to blbo. Mas merat core teplotu a ne nejake somariny z diod.
Bolo to vtedy podtaktovane ked si to meral?
Moze byt aj vysoka teplota DC menicov, ak je nejak naprd prudenie vzduchu. Nemas zapchate nejake otvory janeviem spodne apod?
P.S. ze meras core teplotu zistis tak, ze tam bude teplota extra pre kazde jadro.

Samozrejme ze bez zataze to bude skakat, to neznamena ze sa to prehrieva. Mas to CPU najprv niecim trvalo zatazit (nejaky benchmark, a ne hra, ta nezatazuje CPU trvalo) a az potom sa pozerat ci to skace.
Bez zataze CPU tam ma byt trvalo tych 1100. Ak sa to ustali na 2300 a nic zatazujuce neni spustene, tak ti nieco vytazuje CPU na pozadi napr. vir alebo nejaky dementny program ako antivir apod.

Pochybujem, že by mi niečo vyťažovalo CPU, počítač som preinštaloval pred pár dňami. Ten program vyskúšam a uvidíme. Skúsil som hrať CSGO zo zapnutým CPU-Z, prvých 5 minút sa to držalo na tých 2300Ghz ale potom to hrozne preskakovalo na 1100, z 1100 na 1600, potom zasa na 2300 a takto dookola pričom fps sa mi pomaly zhoršovalo. Myslíš, že by to počas hrania malo tak preskakovať alebo by to malo stabilné stáť na takte 2300Ghz?

Ked sa ti hra seka a pri tom to skace dole ta frekvencia tak to je najskor prehrievanim. Niektore core muselo byt na 100° alebo sa uz prehrieva cela doska aj DC menic lebo je tam blbe prudenie vzduchu cez notebook. Nemas to polozene niekde na posteli alebo co a su napr. zospodu nejake zapchate otvory?

Ale ked vsetko vo Win vypnes, tak to ma klesnut na 1100. Ak neklesne tak si pozri v ctrl-alt-del spravca procesov ze co ti vytazuje CPU

Nie to len vtedy po tej záťaži to tak preskakovalo a neviem prečo sa to ustálilo na 2300. Po reštarte je v kľude tých 1100. A nemám to ani nijak zle položené, lebo to miesto, kde mi to vyfukuje mám zboku. Asi to budem musieť skúsiť prečistiť. Ja sa vtom teda nejako moc nevyznám ale podľa mňa keď už mám tu hru dlhšie pustenú, tak frekvencia klesá aby dokázal udržať stále tú teplotu a neprehrieval sa. Preto som chcel vedieť či nemôžem mať len niečo zle nastavené, že sa mi pri tej teplote klesá frekvencia.