Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Proč M-Pol navrhuje PC na Alfa.cz a pak doporučí složení v CZC.cz?

Celkem pravidelně sleduji toto fórum a zaregistroval jsem, že expert na navrhování sestav PC je M-Pol. Vždy obratem vysype nějakou sestavu z rukávu, ale zaráží mě, že vždy je to navrženo přes Alfa.cz a na konci je doporučení sestavení zdarma u CZC.cz. Proč tomu tak je?

Nebylo by jednodušší navrhovat sestavy přímo v konfigurátoru CZC.cz? Vždyť cenově se to občas může celkem výrazně lišit a rovněž nabídka Alfa.cz a CZC.cz nemusí být identická, nemluvě o zbytečné práci navíc a riziku chybného výběru pro tázajícího se. Nerýpu, jenom mě to opravdu zajímá, jaký má k tomu důvod.

Téma zodpovězeno, výpady vzájemně zaujatých jedinců si můžete vyřešit přes PM. (Prasak) (Prasak)

:-D a co já s tím. Nejsem M-POL abych ti něco pověděl. Tazatel jedná správně,poněvadž je na poradně a ty jsi jeho mluvčí ? Já myslím,že skoro všichni pochopili tazatele,že ho to zajímá.Mě je taky osobně jedno,že je ti to osobně jedno.

To vím, ale proč je nesestavuje přímo u CZC.cz? Při překlikování může dojít k chybě, nemluvě o tom, že občas jsou různé revize HW nebo některé věci mají podobné názvy, ale jiné parametry, např. socket, který ne moc znalý tazatel může poplést.

Samozřejmě, je to jeho právo, ale nějaký důvod to musí mít a ten by mě právě celkem zajímal. ;-)

pro ty mimořádně tupé:
alfa má nejpohodlněji zveřejňovaný košík - mpol přece ty sestavy nenavrhuje pro sebe, ale pro veřejnost.
když to blbec nepochopí a potřebuje kvůli tomu zakládat dotaz, ve kterém jako typický hlupák musí mít poslední slovo, stane se z toho nepochopitelný problém.
ostatním je to jedno.

Tak jsem si to schválně vyzkoušel a není!

Jednak to není pravda, jednak, kdybyste si ráčil všímat, "kódy" používám já nějakou dobu, ale dříve ani to nebylo možné. Navíc, zpatlat na czc ty jejich "kódy" je mnohem náročnější, než si vygenerovat odkaz na košík v Alfě! A to jste vy nedokázal ani zvládnout! Což se vzhledem k vašim nekonečným tématům o zálohování ani nějak nedivím.
Nechápu, proč by se zrovna vám měl M-Pol zpovídat, ale on je poměrně (nena)sertivní na rozdíl ode mne.

A nenapadlo tě,že právě prudíš ty. Toto je PC poradna,ne zpovědnice. Pokud někdo chce komponenty,tak je dostabe přehledně sesumírované,aby to pochopili i ti méně inteligentnější,jak na sebe jeden upozornil, a tím to hasne.

1. seznam + košík jsou daleko přehlednější na "Alfě" a to včetně součtu ceny a hrubého převodu na €

2. ceny + - jsou stejné

3. na "Alfě" nemusím být přihlášený

4. nedoporučuji skládat na CZC.cz, nýbrž jen a jen upozorňuji na možnost té služby a to hlavně pro ty, kteří si to nesloží samo doma, "Alfa" službu složení už nemá, ovšem k její škodě

(doufám, že jsem uspokojil tvoji zvědavost dostatečně)

Konspirační teorie: už to tady kdysi bylo = jsem agent "Alfy" a beru tučné provize od kvelbu.

Děkuji! Nepochyboval jsem, že se od tebe dočkám vyčerpávající odpovědi.

Osobně jsem si myslel, že skládáš na Alfě kvůli tomu, že kdysi měla jedny z nejnižších cen, složení PC za 1 Kč a pokud se skládáním PC zabýváš i fyzicky, tak třeba i kvůli umístění nějaké pobočky Alfy poblíž tvého bydliště. Tudíž znáš její sortiment a systém eshopu nejlépe a nechce se ti přecházet na CZC, byť je v současné době asi jediný z velkých hráčů, kdo nabízí poskládání PC zdarma.

PS: Pro zveřejnění košíku na CZC jsem také nebyl přihlášený.

Tak jsem si to vyzkoušel a moc velký rozdíl to není, akorát se to pak musí spočítat ručně. Samozřejmě v košíku je již spočítané včetně náhledů a popisu jednotlivých komponent. Osobně se mi košík u CZC líbí víc než u Alfy, ale proti gustu žádný dišputát.

Tam ale nevíš, kdy na tebe vybafne ten zelený skřet! ]:)

Kvůli jejich neuvěřitelně protivné reklamě jejich obchod při nákupech programově ignoruji. Třeba to tu nějaký alzácký ma(na)gor čte, třeba se chytne za šňupák - šance tak 0.00%, ma(na)goři mají v hlavách obvykle vymeteno - aby bylo místo na spoustu přiblblých PR frází.

ms jako obvykle moc dobře číst neumí, ale plivání žluče mu jde velice dobře:

Osobně jsem si myslel, že skládáš na Alfě kvůli tomu, že kdysi měla jedny z nejnižších cen, složení PC za 1 Kč ...

Alfa někdy nabízela složení za 1Kč? Co pamatuji, tak to mívali za cca 800,- Kč. No ale to už je teď jedno.

Čerpal jsem z http://www.zive.cz/poradna/slozeni-sestavy-alfa/sc -20-cq-531156/default.aspx?consultanswers=1 a https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000600000 00BN&Search=sestaven%ED&SearchType=1.

Myslím, že každý normální, kdo čte pečlivě a nepospíchá jenom honem někoho zprudit z toho musel pochopit, že bývalá Alfa měla kdysi složení PC za 1 Kč bez DPH, ale poté, co ji koupila TS Bohemia, tuto službu zrušila.