Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPU na nenáročné hranie

Zdravím. Mám už z posledných síl bežiacu GPU nvidia geforce 560 ti twin frozr II od MSI. Bol som s ňou celkom spokojný, vydržala 5 rokov a v podstate by vydržala ešte dlhšie, keďže primárny problém je s ventilátormi, ktoré už úplne odišli, miesto ich vymieňania, čo neviem, či sa vôbec ešte vzhľadom na vek grafiky oplatí, som sa rozhodol zaobstarať niečo nové, no naozaj nemám predstavu.
Som nenáročný hráč v rámci grafiky hry, nepotrpím si na nej, dostať ma vedia iné aspekty. Hrávam najčastejšie GTA V, s touto gpu som nemal absolútny problém rozbehnúť to hoci aj na stredné detaily plynule, CPU mám ešte stále bežiaci a spolahlivý AMD phenom X4 tuším 965 BE, netaktovaný. Okrem toho csgo, rôzne indie hry, jednodcho nepotrebujem nič prelomové. Postačí absolútne hocičo s podobnou alebo vyššou kvalitou od tej 560 ti. Ďakujem za rady. :-)

V hrach sa nevyznam (pripada mi to ako strata casu, ktory mame v zivote vymedzeny).

Ale koncom leta pridu nove grafiky.
To asi neni pre Teba, ale predpokladam pad cien stavajucich grafik (ked mozes pockat).

P.S. ked uvedies aky mas zdroj (nestaci vykon vo "W"), tak Ti asi lepsie poradia.

Vlastne nikdo nevie uplne presne parametere novych grafik.
To co sa "precuralo" na webe je famozne. Aj ked verim tak 50%, tak pokrok je taky, ze stare (dobre) grafiky budu v "dopredaji" za slusnu cenu (uz sa tesim).

Nie kazdy potrebuje hyper, super, adidas.