Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dlouho trvá, než mi začne zvonit mobil

Ahoj, mám Samsung Galaxy S4 i9506 s nejnovější dostupnou verzi systému. Když mi někdo volá, telefon spustí vyzvánění až po zhruba třetím "tůtnutí" u volajícího. Většina volajících tak dlouho nečeká a hovor vypne. Já se pak ani nedozvím, že mi někdo volal. Nejdříve jsem to viděl jako problém vyzvánění na SD kartě, SD kartu jsem přestal používat a vše se zdálo OK. Včera mi bylo ovšem sděleno, že strašně dlouho trvalo, než jsem hovor vzal - přitom jsem ho vzal ihned po tom, co se mi rozsvítil displej. Začal jsem to tedy řešit a telefon kompletně vymazal. Mám nastavené standartní vyzvánění a stejně se to děje. Co s tím? Nemám root, nic, oficiální FW. Díky

Tak uplne nahodou jsem zrovna kliknul na poradnu, protoze ted nejakou dobu sem moc casto nemohu a koukam, ze jsem tazan. :-)

No je to Samsung, od nich nelze cekat nic dobreho, bohuzel.

Prodleva mezi prepnutim LTE a GSM je ale na vsech telefonech a je uplne normalni, dokud nebude fungovat VoLTE, tak bohuzel k tomuto prepinani musi dochazet. Otazka je, jak dlouhe by to prepnuti melo byt.
Teoreticky je mozne, cekat pri prepnuti na spojeni az nekolik sekund, v praxi pri dobrem signalu by nemelo trvat dele nez jedno maximalne snad dve zazvoneni.
Obavam se, ze bude problem v Samsungu a vzhledem k uz provedene obnove tovarniho nastaveni se bud jedna o vlastnost softwaru nebo hardwarovou zavadu. Hodne lidi u S4 rika, ze se radeji vratili na KitKat, protoze na Lollipopu kde co nefungovalo, jak by melo. Osobne jsem na sve S4 i9506 ale take na Lollipopu, ale mam rootnuty telefon s deodex updatem tovarni ROM. Extremne dlouhe prepinani LTE na GSM nepozoruji, zase ale mi obcas zkapne signal v miste kde jsem bez signalu a posleze v miste se signalem by se to melo zase probudit, ale neprobudi, musim signal nahodit pres rezim letadlo.

Reseni jsi nasel, proste pokud nestahujes, vypinej LTE.

Druha vec, jdi na web www.sammobile.com, najdi si tam pro svuj telefon spravnou ROM a zjisti tak, zda mas opravdu nejnovejsi update. Nezabyvej se pritom krajinou puvodu updatu, cestina je nastavitelna vsude. Potom si na androidforu dohledej navod pro manualni update pres program ODIN v pocitaci s Windows a updatuj to pres to. KNOX se pri tomto postupu a flashnuti originalni ROM neporusi a o zaruku neprijdes, musis vsak postupovat presne dle navodu a neudelat chybu. Je mozne, ze pokud nemas nejnovejsi ROM, ze to tvuj problem vyresi.

Tak očividně nemám nejnovější verzi, mám tuhle - http://www.sammobile.com/firmwares/download/61126/ I9506XXUDOK1_I9506OXXDOK1_ETL/

S Lollipopem jsem problém neměl až doteď žádný, snad jen pomalejší nabíhání fotoaparátu a galerie. Nebráním se alternativním ROM, ale ještě se chystám dát telefon k reklamaci před koncem záruky, kvůli špatně fungujícímu přednímu fotoaparátu, do té doby nechci dělat root.

Co jsem zkoušel, tak ta doba na zazvonění byla od těch dvou zazvonění až po ty tři. Bohužel i ty dvě jsou dost, když mě má někdo třeba jen prozvonit.