Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrznutie PC, SSD

Dobrý deň.
Mám problém s PC, aby som to upresnil, pužívam WIN7 x64, mal som dva disky , 120GB SSD samsung 840EVo, a klasicky pričom windows bol na SSD. Kúpil som nový SSD 240GB samsung 850EVO a naň som cca pred troma týždňami migroval systém a starý disk som vybral. Všetko šlapalo ok, až dodnes. Ráno mi avast vyhodil aktualizáciu , ktorú som dal nainštalovať. Počas dňa začal PC mrznúť ale tak, že sa nedá úplne nič urobiť, dokonca ani gombík na tvrdý reset nefunguje. musím ho doslova vypnúť z elektriny. Následne pri spúšťaní má akoby problém nabotovať systém z SSD, trvá to buď dlho alebo ma rovno hodí do biosu, kde sa už potom dá spustiť. Skúšal som všetko možné, kontrola disku, kontrola ram, odinštalácia avastu, upgrade systému, rozobral som PC a skúšal či nie je zle napojený disk, ale nič nepomohlo. dokonca ani v minidumpe nedáva žiadne chyby.
Nevie niekto ako ďalej. Pozn, nechcem zatiaľ preinštalovávať systém, lebo kým by som nainštaloval, všetky špecializované programy čo v ňom mám tak si to môžem hodiť.
Diky za rady

• V prvé rade, jelikoz pouzivás na <SSD>, musí byt nastaveny v "BIOS" jako <AHCI>, secure BOOT..
• Instalaci Windows, pouzij v módu "UEFI", na SSD ve formátu <GPT>.
• Po Instalaci OS, ve vlastnostech disku, mu zakaz Defragmataci tak i "automatickou udrzbu".

Jak prevést <MBR> na <GPT> ?

• Jiz nekolikrát jsem pouzil a jsem spokojen s GPrated, jednoduchy, efektivní, zdarma.
GParted na stáhnutí : livecd.php

TiP~ Pouzij ho treba na USB klíci, jen stahly soubor EXTRAHUJ na USB klíc, ktery pouzijes pri BOOT tvého PC.