Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba v instalaci win 7

Ahoj, mohu poprosit o radu?? :)
Spustil jsem instalaci win 7 a ukázalo se mi tam:
System windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má styl oddílů GTP.

System windows nelze nainstalovat na toto místo na pevném disku. Oddíl je systémovÝ oddíl EFI (ESP)

Nabídlo mě to, ať to naformatuji, ale nepomohlo to.

Za každou radu děkuji.

V minulém vláknu(ech) jste chtěl instalovat W 10 a teď najednou W 7! Stále platí, že Linux za to nemůže a že instalaci máte svěřit někomu, kdo má aspoň základní znalosti administrace.
http://pc.poradna.net/a/view/1168541-retro-reinsta lujeme-xp-v-roce-2014
http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem
A abyste blbě nekrafal, instalace redmondských os se za tu dlouhou dobu moc nezměnila a dosud jste byl naprosto neschopen sdělit, zda jde o desktopovou sestavu, nebo notebook! Ono, pokud funguje aspoň ten zlořečený, ošklivý, eaný, odporný, atd. Linux, tak se dají předem stáhnout ovladače, obzvláště v případě notebooku.