Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení a pomoc se sestavou

http://www.czc.cz/134803,164627,167802,168790,1546 78,110330,140579,155903,67154/kody
Nejsem ve skládání PC moc odborník, ale chtěl bych se zeptat jestli mi v sestavě něco chybí (nějaký zvukové karty, apod..), jestli to bude vše kompatibilní, a jestli bych měl něco zaměnit pro vylepšení výkonu. Slyšel jsem o nějakých pastách na procesory, má cenu je tam dávat? Předem děkuji.

Zdroj - hmm, plánujete údiť klobásky?
MB - dokonale pasuje do koša
RAM - doporučuju k tomu dokupiť aj kladivo inak to nezložíte
---
ten návrh na intelu čo zde byl postnut je odosť lepší. Aj ked osobne transcend SSD nemusím.

ešte bych dodal:

chcete to aj s OS (Windowsom)?
jinak by tam ešte mohla byť CD/DVD mechanika ale nieje potreba. Aj ked cenovo je to lacne, a je to na zvaženie predsa 2 stovky nezabiju, a nekdy sa predsa len môže zísť.

Teplovodivú pastu máš pribalenú k chladiči, a áno je to vhodné tam dať -> zlepší chladenie (nebude sa prehrievať). Ono na czc je ale možnosť si zadarmo nechať zložiť pc, a vtedy to spravia komplet, aj napastuju aj otestuju.

v ježkově sestave mechanika je, pridat jsem myslel len v prípade intel návrhu (od Powa), síce osobne bych bral intel, ale ostatne je to váž výber, a zas záleží aj od používania, pre niekoho môže byť vyhovújucejšie aj ten návrh s AMD, a je tiež celkem slušný,... zas na druhú stranu aj SSD MX200 (crucial) je lepší,.. Takže bych se nebrál ísť aj do danej sestavi s AMD od ježka. V prípade jeho návrhu je ale potreba vymeniť chladič, SilentiumPC HE1224 v2 skončila (už sa nevyrába) ale takmer totožný a vlastne je to ten istý chladič len vo vynovenej verzi je SilentiumPC HE1224 v3
http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224/187659 /produkt

Skutočne potrebujete 16GB RAM? SSD bych volil ak už kingston tak V300 aj ked bych ho bral skor iba do kancl až bežných PC, lepšie sú Cruciali nebo Samsungy prípadne Intel. (podla mojho názoru, nekterý tu ale isto si zastanú aj transcendu)
Čo sa týka chladiču, bral bych ten SilentiumPC, ak by už jemne bolo cez cenu tak sa da maličko ušetriť na case, Z1 nebo klasická Z3 ujde, prípadne neco jako silentium brutus M25

jop je to dobrý,...

síce by asi stačil 520W zdroj, ale zas cenový rozdiel je minimálny, takže bych to nechal, 16GB RAM tam stále dávate, ste si istý že to využijete, pre vätšinu stačí 8GB, a prípadne sa dá dokoupiť, ale ak to potrebujete alebo vám tá stovka nevadí tak v poho, s SSD by sa dal odporučiť již zmínený crucial MX200 alebo aj Samsung 850, ale tie sú už kus dražšie,... možno by sa to dalo potlačiť (asi isto ked už tu taký návrh je) do R9 380X je o neco výkonnejšia než GTX 960 (čož je teda výkonovo takmer to isté čo R9 380) ale ak zas neplánujete na tom hrať tie úplne najnáročnejšie hry GTX 960 postačí na vätšinu hier, tie najnáročnejšie už prípadne na menej FPS a nižšia kvalita textúr, ale to nieje problém, jinak je to vše ok, a môžte to kúpiť, je to celkem vyvážené a kvalitná, dobrá sestava za daný peniaz.

R9 380 oproti GTX 960 zas tak výkonnejšia nieje. R9 380X je lepší ale cenovo jinde, a to záleží vždy od tazatela či je ochotný priplatiť. Samozrejme čím dražší tým lepší,... ale myslím že tato sestava čo má ted je OK, a nemyslím si že GTX 960 je šmejd (podla mna to rozhodne nieje pravda). Výkonovo sú v podstate obe Grafické totožné, R9 380 má navrh len o špetku, teda tak 3-5FPS aj to len v nekterých hrách, v nekterých je to totožné s nV,... aj ked bych teda fakt uprednostnil tu R9 380 nebo aj 380X, proč ne když 380 je za takmer tototžnú cenu. Ale ak aj kúpi nVidiu tak je to stále dobrá volba. Jinak v prípade GTX 960 bych bral nie konkrétne túto ale od Asusu:
https://www.alza.cz/asus-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-d 2418303.htm?catid=18842862 (samozrejme môže z czc.cz)

jo no to taky, ja byť kupovať ted herny PC, tak si radeji kupim PC riadne s I7, 8Gb Ram, SSD, HDD, 620W zdroj atp, ako když staváš klasickej PC len bych grafickú kartu kúpil (možno aj bazarovku) za 20-40€ (tak za tisícku KČ nejakú shit 750 alebo 750TI, nebo neco podobné, prípadne ak by postačila ešte slabšia tak klidne aj nV210 nebo šel na integrovanej a tých pár týždnou bych bez hier už vydržal, prípadne nejakých náročnejších aplikací na grafiku.) a když vyjdu tak bych ju predal a kúpil riadnu grafickú kartu.

To vám tady doporučuju již 2 posty :D áno môžete ušetriť na ram - 8GB postačí na vätšinu práce, aj tej náročnejšej, a radeji potlačiť výkon CPU teda procesora alebo potlačiť výkon grafickej karty, Ramky máte 2 moduly, MB má 4 sloty, teda áno hocikedy môžete kúpiť dalších 8GB (ideálne presne rovnakých) a doplniť zvyšné 2 volné sloty. Ak by teda bolo potreba, čož ale uvidíte že vám pravdepodobne 8GB psotačí v poho, samozrejme záleží od vášho používania, možno nepostačí, ale možnosť upgradnutia tady je furt.

2x4GB oproti 1x8 GB je lepší v niekolkých dôvodoch:

DualChannel
Síce sa to nestáva bežne - najme ramky majú docela dlhú životnosť, často máte záruku aj 10 rokov) ale ak vám odíde jeden modul v prípade 1x8 GB = PC už nezapnete kým nedáte novú ram, v prípade 2x4 vyberete vadný modul, a druhý 4GB modul fačí dalej, PC môžete využívať dalej aj ked "s nižším výkonom" (aj ked sa presnejšie o výkone baviť nedá) ale budete mať menšiu kapacitu.

Rozhodne je 2x4 lepší hlavne kvoli dualchannelu čož dosť zrýchli.

nevím proč chcete zústať u AMD, ale ak chcete výkon tak je lepší v tejto cene už I5, ale je to vaše volba, klidne môžete kúpiť aj AMD 8300, ale zbytočne sa pripravíte o výkon (hlavne v jednovláknových operáciach - výpočtoch)

čo sa týka SSD tak je to individuálne, mne napr. 128GB SSD psotačí v pohode ale 8GB ram by mi nepostačilo, 16GB je pre mňa ideálka, iným postačí 4GB RAM ale niektorýn zas nepostačí ani 256GB SSD, je to individuálne,... samotný OS (úplne čistý) zaberá tak 20GB, s drivermi, základným softwarom a aktualizáciami je vhodné preň mať aspoň 60GB, ostatok na aplikácie (programi a hry) v prípade ak plánujete nainštalovať do PC len 2 hry a 2 aplikácie, tak 128GB môže postačiť (aj ked záleží aký konkrétny software, napr. GTA V by ste tam nedali), ak však plánujete nainštalovať 10 hier a 20 aplikací tak 128GB nemusí postačovať, asi je lepší volba brať aj 256GB SSD jak navrhuje M-pol

Ty jsi fakt neskutečný řešitel a tohle bude pravděpodobně pohádka na ještě hodně dlouho. Dostal si zde X návrhů, ale přijde mi, že sám nevíš, co chceš. Než si sem vložil dotaz, snad si věděl, co od toho očekáváš, ne? Pokud SSD nepotřebuješ či dokonce nechceš, měl si to napsat rovnou, všem by to usnadnilo práci. Pokud si zarputilý zastánce AMD či nV, také si to mohl napsat rovnou, pak by bylo vše jednodušší.

tam mi to asi nesloží, že? nevadí, kdyžtak to koupím na czc

Ano, přesně tak. Není takovým problém si sestavu z Alfy překlikat na CZC a tam ti to složí.. zadarmo.

Nešlo by nějak ušetřit na SSD?

Ne, opravdu nešlo. Když už SSD, tak minimálně cca 250GB a kvalitní návrh si zde již také dostal.

Tak už si proboha vyber. Buď chceš SSD a musíš se spokojit se sestavou, kterou ti navrhl kupříkladu M-Pol, jelikož nic lepšího už opravdu nevyšpekuluješ a nesesmolíš. A nebo SSD nechceš a v tom případě tam můžeš dát třeba výkonnější GPU či ty prachy nacpat prostě někam jinam.

Ve tvém případě bych to více neřešil. S návrhem od M-Pola si jistě dostatečně vystačíš. Pokud máš pocit, že tomu tak není, pak není jiná varianta, než sesmolit vyšší rozpočet a pak se nechá navrhovat zas něco úplně jiného. OK?