Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi low-profile a normální grafickou kartou...

Kopil jsem 9 letému synovi k Vánocům stolní PC HP Pro 6300MT ( http://www.gigacomputer.cz/zbozi/902546-hp-compaq- pro-6300-mt.html ) základní kancelářský počítač ale syn by rád zahrál nějaké hry jako Minecraft, Besiege, Medieval Engineers apod. ale všechny hry se na integrované GK Intel HD2000 sekají už na základních detailech na 800x600.
Na základní desce je volný PCI-E slot u kterého je napsáno Use LOW-PROFILE PCI-E Graphic card only.
Mám to chápat že nemohu použít standardní grafickou kartu PCI-E (třeba ATI HD5670). Mám 550W zdroj takže rezerva napájení tam je jak na molex tak i bez externího napájení grafiky.
Ještě jsem se s tím nesetkal, vždy bylo určeno jen to že low-profile byli ve slim case ale toto je midi tower a prostoru tam je vevnitř až přehnaně.

Děkuji.
RM

Mezi základní deskou a krytem je okolo 19 - 20cm rozměry caae jsou šířka 24cm, výška 43cm a hloubka 45cm.
Spíše mně mate to že na desce je napsáno že pouze pro Low profile grafické karty a přitom tam je PCI-E 16X.
Uvádí to i přímo na webu HP když si nechám vyhledat tu HP základovku. Mají tam napsáno pouze low-profile.
Právě jsem měl za to že to je jak povídáte a to pouze upravená výška pro nízké stolní počítače typu slim-case ITX apod a tedy netýká se to základní desky ale parametrů a požadavků bedny :(