Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zablokovaný notebook DELL

Zdravím poradnu
potřeboval bych poradit jak odblokovat notebook DELL.
Jedná se o notebook je DELL Latitude E6520.
Mám Express Service tag kód i jeho Service tag (sér. číslo).
Je zablokovaný na úrovni BIOSu a neumožňuje prakticky nic - nic změnit, bootovat z jiného media, nenaběhne z disku, prostě nic.
Podpora DELL mi nepomůže, protože je to od firmy která má od nich podporu významného zákazníka a oni se budou bavit jen s tou firmou a já se s touto firmou bavit nemůžu s jistého soukromého důvodu, který fakt nelze překonat, alespoň ne v příštích několika měsících.

Jinak ujišťuju, že se nejedná o kradenou věc, spíš bych řekl složitou rodinnou situaci.

Poradí někdo zda je cesta jak notebook odblokovat?

A ještě jedna otázka:
Jakou má podle vás notebook cenu? Tedy Kdyby byl odblokovaný, nebo znal někdo ten odblok kód.

Děkuji všem

Jde o rodinnou záležitost a skutečně se mi tady nechce vypisovat podrobnosti. a i kdybych je vypsal, najde se někdo jako vy a napadne to, že je to nedůvěryhodné, že jsem si to vymyslel atd. atp.
Pokud znáte řešení můžeme se domluvit soukromě a já jsem schopen napsat co jsem pro toto už udělal, komu všemu jsem psal a koho oslovil.
Pokud řešení neznáte, pak mě prosím nenapadejte, že jsem něco ukradnul.

Třeba hned v prvním příspěvku?
viz:

Když si něcu "půjčuješ",tak si to najdi na internetu kolim to stálo. Ještě že to tady nechceš prodat.

Ale jinak děkuji za kompliment. Mladej mi už dlouho nikdo neřekl. jestli jsem mladý tak už zatraceně dlouho.
Nějak nechápu z čeho se dá usoudit na věk tazatele.

Už nebudu reagovat na takovéto narážky a dotazy, nemá to cenu a nikam to nevede.

Pokud je mi známo, tak posledních pár let se zvlášť pak u notebooků nedá věc řešit vytažením baterie a resetovací piny taky nejsou k dispozici.
Nechci abrakadabra, doufal jsem že měl někdo podobný problém, nebo že má zkušenost s některou firmou které podobné věci nabízí. Malá naděje byla na nějaký generátor kódů, ale to byl jen střípek naděje, moc v to nedoufám.

Beru odpovědi, že to nejde, nebo že to jde jen přes nějaký master code poskytnutý pouze firmou DELL. Tohle všechno chápu.
Jenom mě prosím neobviňujte že jsem to ukradnul.
Pokud by mi někdo napsal že to dokáže, poradí mi jak na to, nasměruje mě nebo co já vím ještě, ale že mu mám dokázat že je to čisté, pak se s tím dotyčným budu bavit na soukromé úrovni a podám mu veškeré vysvětlení.

Tím bych asi diskusi uzavřel.

Děkuji všem, kteří měli zájem mi poradit.