Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemáte někdo zkušenost, wifi router kolem tisíce korun?

Ahoj, je to na takové v podstatě nenáročné domácí užití, pro rodiče do rodinného baráku. Vím, že dům by to chtělo zasíťovat, wifi APčka dát ideálně na více míst, ale berme to tak, že je už natažený jeden kabel v místnosti. Prostě nějaký router, kolem tisíce korun který máte ověřený, zatím koukám na https://www.alza.cz/asus-rt-ac51u-d2355683.htm?cat id=18848956

Ja tvrdim, ze nie, JaFi ma presviedcal, ze hej.
Pri 941 (alebo to bola 951? uz neviem), ked som meral signal cez prekazky oproti TP-Link 741ND tak tam bol ubytok, aj ked ziarila mimo normu.
JaFi ma vsak presviedcal, ze vsade kde to nasadil sa signal oproti prutom zlepsil.
V kazdom pripade stabilita je niekde inde ako u vsetkych inych lacnych suviksoch.
Navyse su modely RB, ktore maju prutove anteny, aj ked cenovo uz budes kusok vyssie.

Mam dobre skusenosti s podstatne lacnejsim, napriklad TP-Link741ND, akurat je potrebne mat na obidvoch stranach smerove anteny, potom to chodi cez 3 steny a na 20m vzdialenost maximalnou rychlostou, U mna napriklad 90Mbps. Ale tebe ho neodporucam, je to len moja skusenost.

Jsem to přivezl domů, zapojil, nastavil a zatím spokojenost. Jsem zvědav až to přinesu na místo, jak to bude se signále (asi žádnej slavík). Nicméně doplňkové funkce jsou super, tahá to přes torrenty jako ďas, ftp funguje. Jen teď ještě přemýšlím jak otestovat DLNA, neb smart tv nemám a na kompu, abych z ntb měl klienta na to nemůžu přijít. Resp jo, přes media player, ale ten mi zas nežere mkv kvůli kodekům, tak vlastně nevím jak to chodí nebo nechodí
EDIT: tak jo, skrz byt to streamuje do mobilu v pohodě. Já si nemůžu na ten router zatím stěžovat..

tyto usb udělátka taky nemusím. vyšší rychlostí se chlubil tplink u novější řady 2-pásmových wdr routerů, ale to je cenově dost nad 1.000
jiný výrobce nemusí mít dobře zvládnuté dlna nebo guest funkce, takže i když to není zázrak, proč ne?
(firmware asusů mi taky nesedl, ani by mě neuklidnily jejich bezpečnostní průsery. ale proti gustovi...)

Ten RT-AC51U je dobra volba. Diky 5 dBi antenam ma velmi dobry dosah, byt tim padem laloky vyzaruje mene nahoru a dolu (do jinych pater), na jednom patře ale super. I pres několik zdí. Uz jsem jich par nainstaloval v zapadlych vesnickach jako nahrady starych b/g Ovislinků, ktere konecne prestaly stacit diky zvyseni rychlosti od ISP z 2/1 na 30/10 Mbps. Jedine, co bych vytkl, ze se striktne drzi normy a WDS/repeater "zabezpeci" jen jako Open nebo WEP. WPA2-PSK nikoliv, prestoze i napriklad některé levne TP-Linky to mezi sebou nad ramec normy umí. Pak jedine dat druhy jako AP, prodratovat LANkou (to u nekterych rozlehlych usedlosti byva ořech). Jakkoliv WDS/repeater mode je zvrhlost diky poklesu rychlosti, u 30/10 je to stale v pohodě, pokud obyvatele jen jedou internet a vnitrni pocitace / tablety nepotřebují komunikovat mezi sebou. Nekde to WDS potreba je a pak to zamrzi ...