Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nastavit čtení externího disku

Win10 po upgrade z Win 8.1 nevidí 1TB externí disk zapojený do USB, a to ani v Průzkumníku, ani v Total Commanderu 8.51a přesto, že jak Správa počítače, tak Správa disků tento disk načte a hlásí, že je v pořádku. Správce zařízení neukazuje žádnou chybu. Ikona na Hlavním panelu ukáže připojení a umožňuje odpojení disku. Zvuk zažbluňká jak při připojení, tak při odpojení. V předchozích verzích systému (Win XP, Win 8.1) byl a je disk načítán bez problémů. Už jsem hledal všude, ale popis jsem nenalezl. Neví někdo, jak vyřešit načtení externího disku ve Win 10? Děkuji.

Mockrát vám oběma děkuji. Neměl přiřazené písmeno. Vedle vnitřního Disku 0 (oddíly C,D,E,F,G,H) byl označen jako Disk 1 a v okénku napsáno jen "V pořádku (Primární oddíl)".

Když jsem poklepl na toto okénko, tak se zašrafovalo a napsalo "V pořádku (Aktivní, Primární oddíl)".

PrKlik na toto okénko pak otevřel nabídku mj. "Změnit písmeno jednotky a cestu ...". A tak jsem tento oddíl potvrdil jako písmeno "J", jak tam bylo šedivě naznačeno.

PC radostně zachrochtal externí disk popsal jako (J:) a systém už externí disk J:\ načítá.

Velmi Vám oběma děkuji a tento podrobný popis píšu proto, aby se z mého problému event. mohli poučit i jiní.