Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné restartování PC

Dobrý den, prosim vás potřebuji nutně radu.
Mám na počítači (Celeron 700MHz, 256MB, 64MB grafiku, 300W zdroj, 200GB disk) nainstalované windows XP, pokaždé, když se mi windows startují, najednou z ničeho nic se počítač restartuje.. Občas se povede,že systém korektně nastartuje, mohu v něm normálně pracovat, ale pak po chvílí stačí např. kliknout na pravé tlačítko myši a opět se systém zrestartuje.
Přitim teplota procesoru je v normě, disk je úplně nový, paměťi jsem testoval a jsou v pořádku. Kontrolní LED na základní desce ukazují normální stav. Vše se mi zdá v pořádku... Ani reinstalace systému k ničemu nevedla...

Prosím poraďtě... :-[

možná smůla na zdroj, možná studený spoj na boardu ...
nejdřív by to chtělo vyloučit vadné paměti - stáhni si a nech déle běžet program memtest. mimochodem, nemusí být příčina přímo v pamětech, ale třeba ve stupidním neblaze proslulém chipsetu (např starý intel zx).

Mně se počítač také bezdůvodně cca 5 x denně restartoval; bez výsledku jsem vyzkoušel všechny známé metody a nakonec jsem udělal obnovu asi měsíc dozadu, nenainstaloval jsem update a zatím to už asi týden běží bez pádu.

Ó Bože, jak já nesnáším Windows.....