Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem region DVD

Zdravím.Mám problém s vypalovačkou DVD ve svém notebooku. Když chci přehrát jakýkoliv originální film z DVD, zakoupený u nás (čili region 2), hodí mi to hlášku, že to nejde, protože přehrávač DVD má nastaven region 1 (USA a Kanada). Když se ho pokouším ve vlastnostech DVD drive přehodit, nahlásí mi to, že to nejde a že se mám ujistit, jestli mám vloženo opravdu DVD s regionem, na který to chci změnit (což mám) nebo jestli mám povolení správce (mám na notebooku jediný účet, svůj, a jsem správce). Pak je tam počitadlo, kolikrát ještě lze region změnit - tam svítí 1. Pak je tam ještě nějaké upozornění, že region nelze měnit donekonečna, že to lze měnit jen několikrát a pak už vůbec. Strávil jsem teď nějakou dobu v Kanadě a tam vypaloval nějaká CD a DVD tak nevím, jestli se mi to tam nepřehodilo (nebo jsem to omylem přehodil sám), každopádně jsem si jistý, že víc jak jednou to nebylo. Nevíte někdo co s tím, nebo kde může být chyba?

Jaká je to vypalovačka víš? Pokud je to něco jako Liteon nebo Sony, tak tam se dá na netu najít utilita LtnRpc, kterou vyresetuješ počítadlo změn regionu a pak máš zase pět možností změny. Pokud je to jiný typ, hledej na tdb.rpc1.org firmware.

...je tam ještě nějaké upozornění, že region nelze měnit donekonečna, že to lze měnit jen několikrát a pak už vůbec...

Obvykle několikrát = přesně pětkrát, takže pozor na to, pak už to změnit nepůjde vůbec a bude platit poslední nastavení.

Pavel

Jo, no jo, to už jsem bohužel zjistil. Jenže když to chci změnit, nejde to, ačkoliv mi to v možnostech změny stále vypisuje, že mám ještě jeden pokus. Jenže když to chci změnit, vypíše se mi chybové hlášení o tom, že se nepodařilo region změnit, a že se mám ujistit, zda-li mám v drivu disk se správným regionem (region 2) nebo, zda-li mám povolení od správce.

Teď jsem si stáhnul nějaký firmware, ale zase jsem v koncích, protože jsou tam dva. Jám mám notebook ASUS A6serie a tam jsou firmware pro AS05 nebo AS99, takže zase nevím, který použít. Nevíte to náhodou někdo, prosím. Já jsem v tomhle směru naprostý laik